more_horiz
Wiadomości

Para prezydencka złożyła nauczycielom życzenia. "Nieocenione zasługi za dla rozwoju polskości"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 11:34
"Wielu sukcesów zawodowych oraz jedynej w swoim rodzaju satysfakcji, którą daje praca z dziećmi i młodzieżą" - takie życzenia przekazali nauczycielom prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. 
Para prezydencka
Para prezydenckaFoto: PAP/Jacek Turczyk

"Wraz z milionami uczniów i ich rodziców prosimy o przyjęcie gratulacji i wyrazów wdzięczności za wytrwałość, oddanie oraz profesjonalizm, z jakimi realizują Państwo swoje posłannictwo. Gorące życzenia i pozdrowienia kierujemy również do nauczycieli polonijnych - wspaniałe efekty Państwa pracy mogliśmy niejednokrotnie podziwiać osobiście" - napisała para prezydencka w liście udostępnionym na stronie Kancelarii Prezydenta. 

Prezydent wraz z małżonką wspomnieli o "nieocenionych zasługach" nauczycieli dla zachowania i rozwoju polskości. "Ich wiedza, postawa etyczna, intelektualna otwartość, żywy patriotyzm i osobista odwaga sprawiły, że zarówno przed, jak i po odzyskaniu niepodległości zawód nauczyciela cieszył się w naszym kraju wielkim prestiżem i poważaniem" - czytamy w liście. 

"Wiemy, że nie szczędzą Państwo wysiłków, aby przygotować młode pokolenia do wyzwań współczesnego świata. Dzięki Państwu młode Polki i młodzi Polacy zyskują nie tylko niezbędny zasób wiedzy, ale też przywiązanie do wartości, dzięki którym możliwe są prawdziwie ważne i trwałe dokonania - tak indywidualne, jak i w wymiarze zbiorowym" - napisała para prezydencka.  

Życzenia od szefowej MEN

Swoje życzenia opublikowała na Twitterze również Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, która podziękowała pracownikom oświaty za to, że przekazywanie wiedzy łączą z rozwijaniem talentów i zainteresowań młodzieży. "Dla uczniów są państwo prawdziwymi autorytetami i mistrzami, którzy wspierają ich na drodze do dorosłości oraz pomagają podejmować wyzwania współczesnego świata" - podkreśliła minister.

Szefowa MEN życzyła nauczycielom, aby ich praca dawała im satysfakcję i poczucie spełnienia. "Jestem przekonana, że sukcesy uczniów są nie tylko źródłem radości, ale także najlepszą motywacją do podejmowania nowych wyzwań edukacyjnych i wychowawczych" - dodała.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Wprowadzono go w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PO złożyła wniosek o wotum nieufności dla minister edukacji Anny Zalewskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 14:30
Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie wniosek o wyrażenie wotum nieufności minister edukacji Annie Zalewskiej. Politycy PO twierdzą, że chcą odwołania minister między inny z powodu "źle przygotowanej reformy edukacji". 
rozwiń zwiń