X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruś: upamiętniono 40. rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 22:12
W Mińsku, stolicy Białorusi, upamiętniono w niedzielę 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Wierni na wieczornym nabożeństwie dziękowali Bogu za dar świętego Jana Pawła II.
Audio
  • Prawosławny duchowny ksiądz mitrat Michał Dudicz o papieżu Janie Pawle II (IAR)
  • Bp pomocniczy diecezji Mińsko-Mohylewskiej Aleksander Jaszeuski o tym, że trzeba dziękować za wybór papieża Jana Pawła II
Msza upamiętniająca 40. rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II
Msza upamiętniająca 40. rocznicę wyboru papieża Jana Pawła IIFoto: Włodzimierz Pac/IAR

Biskup pomocniczy diecezji Mińsko-Mohylewskiej Aleksander Jaszeuski w podkreślił w homilii, że pontyfikat Jana Pawła II przyniósł odnowienie w życiu Kościoła. W rozmowie z Polskim Radiem zwrócił uwagę, że papież odrodził struktury kościoła katolickiego na Białorusi, mianował pierwszego białoruskiego biskupa i kardynała.

- Mamy za co dziękować Bogu i Janowi Pawłowi II oraz żywić tę wielką pamięć za odnowę, wzmocnienie i na pewno teraz z nieba podtrzymywanie naszego kościoła - powiedział biskup Jaszeuski.

Po nabożeństwie dla zebranych w kościele zagrał polski zespół góralski Tekla Klebetnica. Artystów oklaskiwali nie tylko wierni, ale również goście, w tym wyznawcy prawosławia i przedstawiciele diaspory żydowskiej. Przybyły z Warszawy prawosławny duchowny ksiądz mitrat Michał Dudicz powiedział, że wysoko ceni papieża Polaka. - Papież Jan Paweł II jest takim symbolem miłości ogólnonarodowej. Myślę, że to był papież tysiąclecia - powiedział duchowny.

W nabożeństwie i koncercie uczestniczyli przedstawiciele społeczności polskiej, Instytutu Polskiego w Mińsku i polskiej ambasady na czele z ambasadorem Arturem Michalskim.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak