X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmarł Bogdan Sawicki, dziennikarz radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 16:23
Zmarł Bogdan Sawicki, dziennikarz radiowej Jedynki, a także lektor i prezenter Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej. Miał 51 lat. Od pewnego czasu walczył z chorobą nowotworową. 
Audio
  • Nie żyje dobry człowiek - tak o Bogdanie Sawickim mówi jego redakcyjny kolega Roman Czejarek
  • Karolina Rożej wspomina Bogdana Sawickiego
  • Dziennikarze, słuchacze i gwiazdy wspominają Bogdana Sawickiego
Bogdan Sawicki
Bogdan SawickiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Z radiową Jedynką współpracował od 2009 roku, prowadził "Cztery pory roku" i "Lato z Radiem". Od 2011 do 2015 roku współprowadził koncerty plenerowe "Lata z Radiem".

Z Polskim Radiem był związany od wczesnych lat 90., początkowo z rozgłośnią w Białymstoku, później z Programem I Polskiego Radia, gdzie prowadził magazyn "Zawsze 5 po.." . W 1999 roku rozpoczął pracę w pierwszym składzie zespołu "Inforadio" - tam prowadził poranny program "News and Talk". Równolegle był lektorem w telewizyjnej Dwójce. W latach 2000-2002 współpracował z Polskim Radiem Bis jako autor i prowadzący poranny program informacyjno-edukacyjny "Wstawaj, szkoda dnia".

Bogdan Sawicki był gospodarzem Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego, wydawcą programów informacyjnych, reporterem i autorem programu w TVP3 "Odkryj Nowy Świat" poświęconego organizacjom pozarządowym. Od 2001 roku prowadził codzienny program informacyjny w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej "Agrobiznes".

- Kiedy dociera do nas wiadomość o tym, że Bogdan od nas odszedł, to myślę sobie, że świat jest po prostu niesprawiedliwy, że coś takiego w przypadku takiej osoby jak Bogdan nigdy nie powinno się wydarzyć" - mówi Roman Czejarek. Dziennikarz Jedynki przypomina, że Bogdan Sawicki wcześniej robił programy telewizyjne - m.in. Agrobiznes. Miał też inne, niespodziewane zainteresowania i umiejętności - świetnie na przykład znał się na służbie zdrowia jako były pracownik pogotowia, czy na zwierzętach. 

Małgorzata Raducha z radiowej Jedynki wspominając zmarłego kolegę powiedziała, że do pracy Bogdan Sawicki przychodził zawsze uśmiechnięty. - Towarzyszy zawsze rozbawiał porannym dowcipem przy kawie. Do tego był otwarty, pełen wewnętrznej pogody i ciepła - wspomina. Dodaje, że zmarły dziennikarz - w przeciwieństwie do niej - bardzo lubił piosenkę "Mamy po 20 lat" Haliny Benedyk. - To był wiecznie młody człowiek - mówi. 

tjak