Grzegorz Schetyna podsłuchiwał kolegów z partii? Jest zawiadomienie do prokuratury
Były poseł Platformy Obywatelskiej Norbert Wojnarowski złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez lidera partii Grzegorza Schetynę oraz dwóch jej innych polityków - Piotra Borysa i Edwarda Klimkę - poinformowały telewizyjne Wiadomości.
2018-10-19, 20:46
Mieli oni zlecić nagrywanie polityków, którzy sprzyjali Jackowi Protasiewiczowi, aby skompromitować go w walce o fotel przewodniczącego dolnośląskich struktur PO. Rywalem Protasiewicza był wówczas właśnie Grzegorz Schetyna.
Zdaniem Wojnarowskiego działali oni "we wspólnym porozumieniu w ramach zorganizowanej grupy przestępczej".
"Zdaniem Wojnarowskiego Grzegorz Schetyna dopuścił się przestępstwa opisanego w art. 267 § 3 i 4, który mówi, że "kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem" oraz ujawnia innej osobie informację uzyskaną w ten sposób – podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 5. Ściganie tego przestępstwa następuje na wniosek pokrzywdzonego" - czytamy dalej.
Jak podaje portal, rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury w odpowiedzi na pytania portalu tvp.info potwierdził wpłynięcie pisma Norberta Wojnarowskiego oraz poinformował o działaniach śledczych w tej sprawie.
REKLAMA
"Prokuratura Okręgowa w Warszawie w związku z zawiadomieniem prowadzi dochodzenie w sprawie ewentualnego podżegania do posłużenia się urządzeniem podsłuchowym w celu uzyskania bez uprawnienia informacji i ujawnienia ww. informacji innej osobie, tj. o czyny z art. 18 § 1 kk w zw z art. 267 § 3 kk w zw. z art. 267 § 4 kk. – napisał prokurator Łukasz Łapczyński" - dodało TVP Info.
Portal tvp.info dotarł do treści zawiadomienia. "Jak wynika z wniosku Wojnarowskiego, chce on, by w charakterze świadków przesłuchany był ówczesny lider PO oraz premier rządu PO-PSL" - podaje TVP Info.
dn
REKLAMA