more_horiz
Wiadomości

Słowacja: samochód premiera zderzył się z jeleniem. "Kierowca zareagował bardzo dobrze"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 06:54
Samochód słowackiego premiera Petera Pellegriniego zderzył się we wtorek z jeleniem. Premier kontynuował podróż na wyjazdowe posiedzenie rządu innym samochodem. Po zakończeniu obrad premierowi założono w szpitalu kołnierz ortopedyczny.
Peter Pellegrini
Peter PellegriniFoto: PAP/EPA/FRANCOIS WALSCHAERTS

Do wypadku doszło na odcinku drogi między Popradem a Wielką Łomnicą w Tatrach Wysokich. W momencie kolizji w samochodzie oprócz premiera byli członkowie jego ochrony.

- Poczułem silne uderzenie w przedni słupek samochodu. Wybuchły poduszki powietrzne i rozbiły się szyby. Kierowca zareagował bardzo dobrze i zatrzymał samochód. Nie zjechaliśmy z drogi i nie zderzyliśmy się z innym pojazdem. Przesiadłem się do innego samochodu – powiedział Peter Pellegrini, cytowany przez agencję TASR.

Po zakończeniu wyjazdowego posiedzenia rządu w Kieżmarku na północy kraju premier Słowacji pojechał do szpitala. - Badanie nie wykazało nic poważnego, mogło jednak dojść do lekkiego uszkodzenia kręgosłupa. Dostałem kołnierz ortopedyczny, którego mam używać podczas podróży samochodem w ciągu najbliższych dni, dopóki sytuacja się nie ustabilizuje - powiedział słowacki premier, dziękując kierowcy i ochronie.

Według informacji mediów zranionym zwierzęciem zajęli się miejscowi myśliwi. Okoliczności wypadku badają policjanci z Kieżmarku. Odcinek drogi, na którym doszło do kolizji, nie należy do niebezpiecznych i nie dochodzi tam zbyt często do podobnych zdarzeń.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak