X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska w 2017 roku wydała najwięcej z całej UE pozwoleń na pobyt imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 20:30
Polska w 2017 roku wydała najwięcej pozwoleń na pobyt dla imigrantów spośród wszystkich państw Unii Europejskiej - wynika z danych Eurostatu. Chodzi o pozwolenia na pierwszy pobyt dla osób spoza Wspólnoty. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Polska wydała 683 tysiące pozwoleń, kolejne były Niemcy, w których takich zgód wydano 535 tysięcy i Wielka Brytania - 517 tysięcy. We Francji, Hiszpanii i Włoszech było to odpowiednio: 250 tysięcy, 231 tysięcy i 187 tysięcy. W całej Wspólnocie pozwoleń było 3 miliony 136 tysięcy. 

W Polsce wydano aż 59 procent wszystkich unijnych pozwoleń na pobyt ze względu na pracę - było to 597 tysięcy. Wielka Brytania miała 34 procent wszystkich zgód wydanych z powodu edukacji. Niemcy wydały najwięcej pozwoleń ze względu na powody scharakteryzowane jako inne, wśród których są względy humanitarne i przypadki związane ze statusami uchodźców.

Także Niemcy wydały najwięcej pozwoleń motywowanych względami rodzinnymi. Najwięcej zgód imigracyjnych w całej Wspólnocie otrzymali Ukraińcy - aż 662 tysiące; kolejni, Syryjczycy - 223 tysiące. Na następnych miejscach znaleźli się Chińczycy, Hindusi, Amerykanie i Marokańczycy. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: Polska ma prawo do własnej polityki migracyjnej

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 08:32
– Cieszy mnie decyzja ministra spraw wewnętrznych i administracji. Polska nie jest pierwsza i nie jest wyjątkiem w tym względzie – powiedział Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Odniósł się w ten sposób do słów Joachima Brudzińskiego, który ma zarekomendować premierowi odstąpienie od Globalnego Paktu na rzecz Migracji.
rozwiń zwiń