more_horiz
Wiadomości

Piraci uprowadzili statek z ośmioma Polakami na pokładzie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 14:10
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz potwierdził, że wśród marynarzy porwanych u wybrzeży Nigerii są Polacy. Chodzi o statek Pomerania Sky, który w sobotę został napadnięty w rejonie nigeryjskiego portu Onne. Uprowadzonych zostało 11 spośród 20 członków załogi.
Audio
  • MSZ potwierdza uprowadzenie Polaków. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/Photomarine

Szef polskiej dyplomacji powiedział dziennikarzom, że wśród porwanych jest ośmiu Polaków i zapewnił, że polskie służby dyplomatyczne prowadzą w tej sprawie działania.- Mamy potwierdzenie, że wśród tych 11 osób uprowadzonych jest ośmiu Polaków. Konsulat w Hamburgu rozmawia z armatorem, konsulat w Abudży prowadzi rozmowy z władzami lokalnymi. Więcej na ten temat na tę godzinę nie możemy powiedzieć. Prosimy o uszanowanie prywatności tych osób - podkreślił Jacek Czaputowicz.

Wcześniej komandor Sebastian Kalitowski, szef firmy Maritime Safety & Security, specjalizującej się w szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa morskiego, mówił Polskiemu Radiu, że do zdarzenia miało dojść w sobotę, a napastnicy mieli zaatakować statek na jednoosobowych łodziach.

Niemiecki armator, do którego należy statek Pomerania Sky, ma teraz negocjować uwolnienie załogi. Statek pływał pod banderą liberyjską.

fc, msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak