more_horiz
Wiadomości

Pogoda: w piątek rano mgła i spore zachmurzenie

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 06:15
Na przeważającym obszarze kraju czeka nas duże zachmurze. Przejaśni się miejscami dopiero po południu. Temperatura od 8 stopni na Podlasiu do 17 stopni na Podkarpaciu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pexels/unsplash/CC0 License

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia są pod wpływem niżów z ośrodkami nad Atlantykiem i Zatoką Lwią. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem wyżów z centrami nad Morzem Barentsa oraz Białorusią. Polska jest w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Z południa Europy napływa przetransformowana masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie powoli będzie spadać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

W piątek na przeważającym obszarze początkowo zachmurzenie duże, po południu miejscami większe przejaśnienia. Na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, w rejonach występowania mgły zachmurzenie całkowite. Na północnym zachodzie możliwe słabe opady mżawki. Rano miejscami gęsta mgła ograniczająca widzialność do 200 m, lokalnie do 100 m. Temperatura maksymalna od 8 st. na Podlasiu do 17 st. na Podkarpaciu, w centrum i na zachodzie kraju 10 st., 12 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi rozpogodzeniami, głównie na południu kraju. Miejscami gęsta mgła ograniczająca widzialność do 200 m, przejściowo do 100 m. Temperatura minimalna od 2 st. na Kielecczyźnie i na Podkarpaciu do 7 st., 8 st. nad morzem, na przeważającym obszarze kraju od 4 st. do 6 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Początkowo mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Miejscami mgła. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak