X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pełniący obowiązki przewodniczącego KNF: system finansowy jest stabilny, jesteśmy gotowi do działania

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 11:54
Pełniący obowiązki przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marcin Pachucki zapewnia, że system finansowy w Polsce jest stabilny, a KNF jest gotowy do działania, jeśli zajdzie taka konieczność.
Siedziba Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie.
Siedziba Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie.Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Do Komisji kierowanych jest bardzo dużo pytań w zakresie funkcjonowania Urzędu. Chciałbym stanowczo podkreślić, że Urząd działa, jest zachowana ciągłość funkcjonowania, wspólnie z NBP, MF i BFG stoimy na straży bezpieczeństwa finansowego Polaków - powiedział Marcin Pachucki podczas debaty o rynku kapitałowym na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa.

- System finansowy jest stabilny, jesteśmy gotowi do działania, jeśli zajdzie taka konieczność - dodał.

W komunikacie wydanym po czwartkowym posiedzeniu Komitetu Stabilności Finansowej poinformowano, że system finansowy kraju funkcjonuje stabilnie, a Komitet Stabilności Finansowej, czuwając nad bezpieczeństwem sektora bankowego na bieżąco monitoruje sytuację.

We wtorek szef KNF Marek Chrzanowski poinformował, że składa dymisję z pełnionej przez siebie funkcji. Jak dodał, czyni to "z odpowiedzialności za sprawne funkcjonowanie nadzoru nad rynkiem finansowym i konieczność wnikliwego wyjaśnienia sprawy dla dobra państwa".

Wtorkowa "Gazeta Wyborcza" napisała, że według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, Chrzanowski w marcu 2018 r. miał zaoferować przychylność dla tego banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł. Czarnecki nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF. Na środę rano do KPRM Chrzanowskiego wezwał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zażądał też natychmiastowych wyjaśnień od szefa KNF oraz zlecił prokuraturze i służbom niezwłoczne zebranie informacji. 

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Chrzanowski: składam dymisję z funkcji szefa KNF

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 15:15
Szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski poinformował we wtorek, że składa dymisję z pełnionej przez siebie funkcji. Jak dodał, czyni to "z odpowiedzialności za sprawne funkcjonowanie nadzoru nad rynkiem finansowym i konieczność wnikliwego wyjaśnienia sprawy dla dobra państwa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błażej Spychalski: członkostwo Marka Chrzanowskiego w Narodowej Radzie Rozwoju zostało zawieszone

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 12:42
- Członkostwo byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego w Narodowej Radzie Rozwoju (NRR) zostało zawieszone - poinformował prezydencki minister Błażej Spychalski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roman Giertych: przesłuchanie Leszka Czarneckiego w najbliższy poniedziałek

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 20:31
- Przesłuchanie Leszka Czarneckiego, właściciela Getin Noble Banku, odbędzie się w poniedziałek o godz. 11 w Katowicach - poinformował w czwartek w mediach społecznościowych jego adwokat Roman Giertych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka. Polityczne konsekwencje afery KNF

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 10:47
- Afera KNF będzie miała ogromne polityczne konsekwencje. Premier Mateusz Morawiecki chciał rekonstrukcji rządu, a teraz ta afera ją przyspieszy - powiedział w Polskim Radiu 24 Józef Orzeł (Klub Ronina). Gośćmi audycji byli również Agaton Koziński (Polska The Times) i Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska).
rozwiń zwiń