more_horiz
Wiadomości

Szokujący raport. 300 mln chrześcijan mieszka na terenach prześladowań

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 21:43
300 mln chrześcijan mieszka na obszarach, gdzie trwają prześladowania, a co siódmy ze wszystkich na świecie był świadkiem naruszenia wolności religijnej - to dane z raportu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Chrześcijanie w Afryce
Chrześcijanie w AfryceFoto: PAP/EPA/DEBBIE HILL

W 14. edycji dokumentu zaprezentowanej w Rzymie podkreślono, że spośród 196 krajów w 38 prawo do wolności religijnej nie jest zagwarantowane lub jest łamane. W czołówce tych państw są Korea Północna, Arabia Saudyjska, Nigeria, Afganistan i Erytrea. Wymieniono też Indie, Chiny i Pakistan, gdzie panuje "agresywny nacjonalizm wrogi wobec mniejszości religijnych". W Indiach w 2017 roku doszło do 736 ataków na chrześcijan.

Jak zauważono, ofiarami prześladowań nie są tylko chrześcijanie, ale to oni wciąż są najliczniejszą grupą, która ich doświadcza. 61 procent ludności świata żyje w krajach, w których wolność religijna nie jest szanowana - ogłosił Alessandro Monteduro ze stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ponadto podkreślono, że militarna porażka Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie nie oznacza zmierzchu dżihadyzmu.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kampania wyborcza w DR Konga: dyktator Joseph Kabila nie startuje

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 21:31
Około stu żołnierzy zginęło w atakach przeprowadzonych przez islamistów na północnym wschodzie Nigerii w ostatnich dniach - podaje w czwartek Reuters, powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń