X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marcin Pawlicki rezygnuje z funkcji wiceprezydenta Szczecina. Chodzi o koalicję z PO

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 17:09
Marcin Pawlicki oświadczył w poniedziałek, że rezygnuje z funkcji wiceprezydenta Szczecina. Jak uzasadniał, jego rezygnacja ma związek z "koalicją" prezydenta Szczecina Piotra Krzystka z PO.
Marcin Pawlicki
Marcin PawlickiFoto: Twitter/Marcin Pawlicki

"W związku z koalicją prezydenta Piotra Krzystka z posłami Nitrasem, Gawłowskim i marszałkiem Geblewiczem składam rezygnację z funkcji zastępcy prezydenta oraz deklaruję dalej pracę dla mieszkańców" - napisał na Twitterze Pawlicki z PiS, który pełnił w minionej kadencji funkcję wiceprezydenta Szczecina.

W wyniku ostatnich wyborów samorządowych komitet wyborczy Bezpartyjnych prezydenta Piotra Krzystka zdobył w Radzie Miasta 8 mandatów, 13 uzyskała Koalicja Obywatelska, a 10 - PiS.

W ubiegły czwartek odbyła się pierwsza sesja szczecińskiej rady miejskiej. Przewodniczącym został radny z klubu Bezpartyjnych. Nie miał kontrkandydata, ponieważ bezpośrednio przed głosowaniem klub radnych PiS zrezygnował z propozycji kandydatury Stefanii Biernat.

PiS przechodzi do opozycji

Zastępcami przewodniczącego została dwójka radnych z Koalicji Obywatelskiej. Kandydat PiS Bartłomiej Sochański (przewodniczący klubu radnych PiS) nie został wybrany na zastępcę.

Na inauguracyjnej sesji rady miejskiej nie podano informacji, czy będą zmiany na stanowiskach wiceprezydentów Szczecina. Obok Pawlickiego funkcje zastępców prezydenta pełnili w minionej kadencji także Krzysztof Soska, Daniel Wacinkiewicz i Michał Przepiera.

W poniedziałek wiceprezes PiS Joachim Brudziński poinformował w Szczecinie, że partia przechodzi do opozycji w szczecińskiej radzie miejskiej i zachodniopomorskim sejmiku.

Odrzucono ofertę

Brudziński powiedział, że oferta złożona przez radnych miejskich PiS Krzystkowi przed inauguracyjną sesją szczecińskiej rady miejskiej została odrzucona. - To propozycja kontynuacji porozumienia programowego dla Szczecina, porozumienia, które uważamy było bardzo dobre dla naszego miasta, porozumienia, które przynosiło dobre owoce przez ostatnie osiem lat wspólnej współpracy z panem prezydentem Piotrem Krzystkiem i jego klubem - podkreślił Brudziński.

Według wiceprezesa PiS, "Krzystek musi mieć świadomość, że popierając tak jednoznacznie marszałka Olgierda Geblewicza (PO) i PO w sejmiku zachodniopomorskim bierze odpowiedzialność za to wszystko, co działo się w naszym województwie w latach poprzednich".

- Piotr Krzystek decydując się na koalicję i współpracę z PO nie może liczyć no to, że tam będzie popierał PO, a my będziemy popierać jego we współpracy z jego nowym koalicjantem w radzie miasta - mówił.

Podczas pierwszej sesji rady miasta Krzystek zapowiedział, że nie ma i nie będzie w niej koalicji Bezpartyjnych z partiami politycznymi. Oficjalną koalicję w sejmiku zachodniopomorskim stworzyli w ubiegły piątek Koalicja Obywatelska, PSL i SLD.

Zapowiedziano wtedy także współpracę z Bezpartyjnymi Samorządowcami. W wybranym zarządzie województwa zasiedli działacze PO, PSL i SLD. Kolejną sesję szczecińskiej rady miejskiej zaplanowano na najbliższą środę. Radni mają na niej wybrać trzeciego wiceprzewodniczącego. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żarnówka: rozszczelnił się szkolny zbiornik gazu. 70 osób ewakuowanych

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 15:34
W szkole podstawowej w Żarnówce w Małopolsce rozszczelnił się zbiornik gazu propan-butan. Z budynku ewakuowano dzieci i nauczycieli. 
rozwiń zwiń