X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koncert finałowy konkursu "Piosenka na 100"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 13:35
W niedzielę 2 grudnia br. w Studiu im. W. Lutosławskiego odbędzie się koncert finałowy laureatów konkursu "Piosenka na 100", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Polskie Radio. Zaproszenia na wydarzenie można wygrać słuchając radiowej Jedynki, Trójki i Czwórki.
Konkurs Piosenka na 100
Konkurs "Piosenka na 100"Foto: Paweł Woźniak/Polskie Radio

"Piosenka na 100" to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Polskiego Radia. Konkurs zorganizowany został z okazji 100-lecia istnienia ZAiKS-u, a jego ideą jest jak najszersza popularyzacja dorobku współczesnych polskich twórców oraz wyłonienie nowych talentów.

Utwory do konkursu można było zgłaszać do 2 kwietnia br. Spośród 1163 piosenek, jury wybrało 10. W rywalizacji wzięli udział zarówno uznani autorzy i wykonawcy, jak i Artyści stojący dopiero u progu kariery. Do finałowego etapu zakwalifikowanych zostało pięć piosenek, które zdobyły największą liczbę głosów wśród słuchaczy Polskiego Radia. Ostatecznego wyboru laureatów dokonała Kapituła konkursu, a wyniki ogłoszono w czerwcu br.

Za najlepszy tekst uznano słowa piosenki "Janusze" Tadeusza Olchowskiego. Małgorzatę Markiewicz nagrodzono za najlepsze wykonanie. Uznanie jurorów zdobyła jej interpretacja utworu "Niebywałe". Natomiast w kategorii najlepsza kompozycja kapituła przyznała nagrodę Iwonie Kmiecik, za warstwę muzyczną piosenki - "Ziemia Księżyc".

W kapitule konkursu znaleźli się: producent muzyczny i autor piosenek między innymi zespołu Perfect - Bogdan Olewicz, założyciel i lider zespołu De Mono, kompozytor, autor tekstów i producent muzyczny Marek Kościkiewicz, kierownik redakcji muzycznej Trójki Piotr Metz, dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Piotr Nagłowski oraz Paweł Sztompke – dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki.

W niedzielę 2 grudnia, o godz. 18.00, w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego w Warszawie będzie można wysłuchać kilkunastu piosenek wybranych przez Kapitułę Konkursową, w tym zwycięskich utworów. Wśród wykonawców publiczność usłyszy: Danutę Błażejczyk, Wojciecha Błęckiego, Piotra Borowca, Annę Bratek, Iwonę Kmiecik, Sonię Kopeć, Joannę Lewandowską, Jolantę Litwin, Małgorzatę Markiewicz, Krzysztofa Napiórkowskiego, Tadeusza Olchowskiego, Justynę Paprotę, Ewelinę Przybyłę, Martę Sawicką, Piotra Szutkiewicza oraz zespoły Blues Flowers i Kartësczé Zwónczi.

Zaproszenia na wydarzenie można wygrać słuchając radiowej Jedynki, Trójki i Czwórki. Szczegóły koncertu na  stronach www.polskieradio.pl oraz www.zaiks.org.pl.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak