more_horiz
Wiadomości

Antonio Guterres: decyzje władz lokalnych kluczowe dla ochrony klimatu

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 11:30
- Wierzę, że multilateralizm to właściwa droga, a globalne odpowiedzi pozwolą poradzić sobie z wyzwaniami. Nie możemy się izolować, wszystko jest ze sobą powiązane - mówił podczas panelu Global Climate Action na szczycie COP24 w Katowicach sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres. 
Audio
  • "To na poziomie burmistrzów, prezydentów miast podejmowane są kluczowe decyzje, które wpływają na życie mieszkańców i na walkę ze zmianami klimatycznymi. Jestem głęboko przekonany, że ten ruch miast i lokalnych władz będzie bardzo ważny w osiągnięciu zwycięstwa" (IAR)
Antonio Guterres
Antonio Guterres Foto: PAP/Hanna Bardo

Guterres ocenił, że obecność tak dużej liczby uczestników w COP24 pokazuje, że "inkluzywny multilateralizm to droga, którą chcemy podążać". 

- Wyzwania są globalne, ale pojawiają się trendy próbujące przekonać ludzi, że multilateralizm nie jest tą właściwą drogą, że potrzebne są lokalne rozwiązania. Ja szczerze wierzę, że tylko globalne odpowiedzi pozwolą poradzić sobie z tymi wyzwaniami. Jestem przekonany że multilateralizm musi dostosować się do nowych okoliczności dzisiejszego świata - mówił sekretarz generalny ONZ. 

- Nie możemy się izolować. Wszystko jest ze sobą powiązane i tylko razem możemy sobie poradzić z tymi wyzwaniami - dodał Guterres.

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec pierwszego dnia szczytu klimatycznego. Prezydent: jesteśmy dumni, że możemy dbać o bezpieczeństwo świata

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 11:30
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Polska jest dumna, iż będąc członkiem ONZ może dbać o bezpieczeństwo świata w wielu aspektach - również w zakresie bezpieczeństwa przyszłości. Prezydent w Katowicach powitał gości koncertu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: redukcja emisji dwutlenku węgla to zobowiązanie globalne

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 10:47
- Redukcja emisji dwutlenku węgla to zobowiązanie globalne - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach (COP24). Jak mówił, my, Europejczycy jesteśmy szczególnie zobowiązani do wytyczania innowacyjnych szlaków, dbałości o klimat. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Arnoldem Schwarzeneggerem

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 10:43
Prezydent Andrzej Duda w ramach szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach spotkał się we wtorek z byłym gubernatorem Kalifornii Arnoldem Schwarzeneggerem - poinformowała Kancelaria Prezydenta. 
rozwiń zwiń