more_horiz
Wiadomości

Francuski rząd: w 2019 roku nie będzie podwyżki akcyzy na paliwo

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 08:04
Francuski rząd ogłosił w środę, że w 2019 roku nie wprowadzi zapowiadanej wcześniej i zawieszonej na pół roku podwyżki akcyzy na paliwo, przeciw której od ponad trzech tygodni trwają we Francji masowe protesty - podaje na stronie internetowej dziennik "Le Figaro". 
Protesty we Francji
Protesty we FrancjiFoto: PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Wcześniej Francuski premier Edouard Philippe zapowiedział, że rząd definitywnie zrezygnuje z podwyżki akcyzy na paliwo, jeśli nie znajdzie "dobrych rozwiązań" dotyczących siły nabywczej Francuzów w trakcie planowanych ponadtrzymiesięcznych konsultacji. 

- Jeśli nie znajdziemy dobrych rozwiązań, nie będzie podwyżki podatku, której planowane na 1 stycznia wprowadzenie zostało zawieszone na sześć miesięcy - powiedział premier, otwierając w Zgromadzeniu Narodowym debatę na temat kryzysu wywołanego protestami oddolnego ruchu "żółtych kamizelek".

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja: czy zawieszenie podwyżki akcyzy na paliwo zakończy protesty?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 19:37
– Francuzi nie godzą się na obecny model kapitalizmu, w którym występują równi i równiejsi, a bogaci stają się jeszcze bogatsi – powiedział Antoni Trzmiel z TVP. W "Debacie Dnia" rozmowa o bieżącej sytuacji we Francji po demonstracjach przedstawicieli tzw. "żółtych kamizelek" i zapowiedzi francuskiego premiera o zawieszeniu podwyżki akcyzy na paliwo.
rozwiń zwiń