X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ważny odcinek kolejowy odblokowany. Podwykonawcy włoskiej firmy Astaldi przerwali protest

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 14:45
Podwykonawcy firmy Astaldi zeszli z torów na przejeździe kolejowym w Parzniewie pod Pruszkowem. Na dotychczas zablokowanej trasie z Warszawy do Łodzi, Krakowa i Katowic został wznowiony ruch pociągów. 
Audio
  • Podwykonawcy nie blokują już torów. Relacja Aleksandra Pszoniaka (IAR)
Zakończyła się blokada torów przez podwykonawców włoskiej firmy Astaldi
Zakończyła się blokada torów przez podwykonawców włoskiej firmy AstaldiFoto: PAP/Paweł Supernak

Duże zmiany w rozkładzie spowodowane zablokowaniem przejazdu kolejowo-drogowego będą odczuwalne do końca dnia - poinformowały w komunikacie PKP - Polskie Linie Kolejowe. Na stacjach i przystankach podawane są bieżące informacje, w pociągach informacji udzielają drużyny konduktorskie.

Przed południem ciężki sprzęt zablokował przejazd kolejowy w miejscowości Parzniew. Jest to dojazd do Centralnej Magistrali Kolejowej, obecnie najnowocześniejszej linii w kraju. Zablokowany został ruch podmiejski i dalekobieżny. Pociągi dalekobieżne jeździły objazdami, między innymi przez Radom. Ruch podmiejski został ograniczony i częściowo zastąpiony komunikacją autobusową. 

Podwykonawcy blokowali przejazd, domagając się wypłaty pieniędzy za wykonaną pracę. Firma Astaldi boryka się z problemami finansowymi. Uzyskała sądowe zabezpieczenie przed wierzycielami i dlatego wypłatą pieniędzy dla podwykonawców zajęły się Polskie Linie Kolejowe.

Firma zeszła z placu budowy remontowanego odcinka na trasie Warszawa - Lublin. Włosi modernizują w Polsce trasę z Zakopanego do Warszawy. Budują też fragment południowej obwodnicy stolicy. 

Polskie Linie Kolejowe mają wypłacić podwykonawcom 140 milionów złotych. Dotychczas wypłaciły 70 milionów. Właściciele polskich firm oskarżają PLK o opieszałość w wypłatach. Kolejarze tłumaczą, że w dostarczanych przez firmy dokumentach są braki i konieczne jest ich uzupełnienie. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak