X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Beata Mazurek: wybory i ocena bieżącej działalności politycznej zdominują posiedzenie PiS

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 14:52
- Głównym tematem wyjazdowego posiedzenia klubu Prawa i Sprawiedliwości będą nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego i polskiego parlamentu - poinformowała w czwartek rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Jak dodała, politycy PiS będą też rozmawiali o bieżącej działalności politycznej.
Beata Mazurek
Beata MazurekFoto: PAP/Radek Pietruszka

Szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował wcześniej, że wyjazdowe posiedzenie klubu PiS odbędzie się w piątek i w sobotę.

Beata Mazurek Będziemy mówić o tym, co mamy robić w kontekście nadchodzących wyborów, zarówno do europarlamentu, jak i do polskiego parlamentu, ale będzie też ocena bieżącej działalności politycznej i tego, co się dzieje w kraju.

- Na tym klubie będziemy mówić o tym, co mamy robić w kontekście nadchodzących wyborów, zarówno do europarlamentu, jak i do polskiego parlamentu, ale będzie też ocena bieżącej działalności politycznej i tego, co się dzieje w kraju - powiedziała Mazurek w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie.

Rzeczniczka PiS podkreśliła, że decyzja dotycząca wyjazdowego posiedzenia klubu zapadła dużo wcześniej, niż informacje o nowej inicjatywie politycznej - Ruch Prawdziwa Europa, tworzonej przez środowisko związane z o. Tadeuszem Rydzykiem. - Chciałabym, żeby to jasno wybrzmiało i żebyście państwo z tym nie wiązali naszego posiedzenia, bo decyzja zapadła wcześniej i posłowie wiedzieli o tym dużo wcześniej, niż ukazała się informacja o powstaniu nowej inicjatywy politycznej - wyjaśniła Beata Mazurek.

Prezydent a nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym

Rzeczniczka PiS odniosła się także do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym w kontekście wypowiedzi wiceszefa Kancelarii Prezydenta Pawła Muchy, który pytany w środę przez dziennikarzy w Sejmie, dlaczego prezydent nie podpisał jeszcze nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, odparł: - Prezydent ma konstytucyjny termin 21 dni i ten termin upływa 17 grudnia. Odrobina cierpliwości. Prezydent decyzję podejmie przed 17 grudnia" - dodał. Mucha zaznaczył, że prezydent jeszcze nie podjął decyzji ws. noweli o SN. - Podchodziłbym do tego bez nadmiernych emocji, ze spokojem. Prezydent podejmie taką decyzję, która będzie w interesie Rzeczpospolitej - zapewnił.

Beata Mazurek była pytana na briefingu prasowym w Sejmie, czy nie ma wrażenia, że prezydent nie śpieszy się z podpisem nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. - Nie mam takiego wrażenia - skwitowała rzeczniczka PiS.

"Nowela" oznacza powrót

Nowelizacja ustawy o SN zakłada m.in. że sędzia SN albo sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, który zgodnie z ustawą z grudnia 2017 r., przeszedł w stan spoczynku po ukończeniu 65. roku życia, powraca do pełnienia urzędu na stanowisku zajmowanym 3 kwietnia 2018 r., czyli w momencie wejścia w życie obecnie obowiązującej ustawy.

Przepisy przewidują również, że jeśli na jej podstawie do pełnienia urzędu w Sądzie Najwyższym powrócił sędzia, który zajmował stanowisko I prezesa SN lub prezesa SN, kadencję uważa się za nieprzerwaną. Regulacje dotyczą I prezes SN Małgorzaty Gersdorf oraz dwóch prezesów Izb SN - Stanisława Zabłockiego i Józefa Iwulskiego.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak