more_horiz
Wiadomości

Poznań: ukrywał się w Afryce, ale wpadł. Policjanci zatrzymali poszukiwanego od 18 lat

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 16:43
18 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzna, którego zatrzymali poznańscy policjanci. 55-latek był poszukiwany za kradzieże i oszustwa, a ostatnie kilkanaście lat - jak ustalili policjanci - spędził w Afryce. Ma do odbycia karę 8 lat i 6 miesięcy więzienia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Policji z Komisariatu Policji Poznań Wilda pracowali nad sprawą mężczyzny, który poszukiwany był listami gończymi. Kryminalni ustalili, że mężczyzna ukrywał się na terenie Włoch, Hiszpanii i Grecji, a ostatnie kilkanaście lat spędził w Afryce.

Wiedząc, że poznaniak jest za granicami kraju, śledczy nie przestawali go szukać - m.in. sprawdzali i ustalali, gdzie obecnie może przebywać. Okazało się, że w czerwcu tego roku poszukiwany wrócił do Polski. Na początku zamieszkał na terenie województwa małopolskiego, a później przemieszczał się po kraju, często zmieniając miejsca swojego pobytu. W międzyczasie operacyjni ustalili, że w listopadzie br. poszukiwany wrócił w okolice Poznania.

Policjanci zweryfikowali miejsca, gdzie mógł się ukrywać poszukiwany. Pojechali pod wskazany adres jednego z podpoznańskich gospodarstw. Okazało się, że mężczyzna przebywa właśnie na tym terenie. Poszukiwany natychmiast został zatrzymany i przewieziony do Aresztu Śledczego, gdzie odbywa teraz karę 8 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

bb/policja wielkopolska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak