more_horiz
Wiadomości

Łódzkie: jechał pod wpływem alkoholu, potrącił dwie dziewczynki. Zajmie się nim sąd

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 16:54
Przed sądem stanie 44-letni kierowca, który pod wpływem alkoholu potrącił autem w okolicach Koluszek  dwie dziewczynki w wieku 9 i 10 lat - starsza z nich zginęła na miejscu. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do sądu Prokuratura Rejonowa w Brzezinach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Oskarżonemu grozi kara do 12 lat więzienia - poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Kopania przypomniał, że do zdarzenia doszło 12 sierpnia br. w okolicach Koluszek. Jak wyjaśnił, z dokonanych przed śledczych ustaleń wynika, że tego dnia oskarżony po zakończonej pracy, z dwoma innymi mężczyznami wypili łącznie dwa litry samogonu i po cztery piwa. Mimo to, mężczyzna zdecydował się wracać do domu swoim samochodem. Gdy był w pobliżu miejsca zamieszkania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił dwie siedzące na poboczu dziewczynki - własną córkę i jej 10-letnią koleżankę.

10-latka zginęła na miejscu, natomiast młodsza o rok dziewczynka została przewieziona do szpitala w Łodzi.

Wysiadł z samochodu, poszedł do domu, nie pomógł ofiarom

Mężczyzna, po potrąceniu dzieci, zatrzymał się około 30 metrów dalej, wysiadł z samochodu i poszedł do domu. Został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Stężenie alkoholu w jego organizmie wynosiło około 2,8 promila. Jak ustalono, nie miał prawa jazdy.

Podczas przesłuchania przyznał się do zarzutu i do tego, że przed wypadkiem pił alkohol. Twierdził, że nie pamięta przebiegu zdarzenia. Został tymczasowo aresztowany.

pz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak