X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Joachim Brudziński o relokacji uchodźców: dobrze, że pojawił się głos rozsądku

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 18:42
Polska jest zadowolona, że Komisja Europejska ostatecznie zrezygnowała z forsowania automatycznego, przymusowego przyjmowania uchodźców. - Dobrze, że pojawił się głos rozsądku - powiedział dziennikarzom minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński.
Audio
  • Joachim Brudziński o rezygnacji z przymusowego przyjmowania uchodźców (IAR)
Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński
Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński Foto: PAP/Wojciech Pacewicz

- Przypominam tylko, że stanowisko państw takich jak Polska czy Węgry jeszcze kilka miesięcy temu było piętnowane za brak zgody na przymusowe przyjmowanie tych rzekomych uchodźców, którzy byli nielegalnymi migrantami - skomentował szef MSWiA. 

Komisja Europejska przyznała przedwczoraj, że nie ma zgody na pomysł przymusowej relokacji wśród państw członkowskich. Przeciwko temu protestowała Grupa Wyszehradzka, w tym Polska. Komisja zdecydowała więc, że reforma prawa azylowego nie będzie tak ambitna jak tego chciała i zaproponowała, by kraje uzgodniły inne jej elementy, w których możliwe jest porozumienie.

Chodzi o harmonizację zasad przyjmowania azylantów, funkcjonowanie unijnej agencji azylowej czy też o regulacje dobrowolnego przesiedlania uchodźców z państw trzecich. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak