more_horiz
Wiadomości

Joachim Brudziński o relokacji uchodźców: dobrze, że pojawił się głos rozsądku

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 18:42
Polska jest zadowolona, że Komisja Europejska ostatecznie zrezygnowała z forsowania automatycznego, przymusowego przyjmowania uchodźców. - Dobrze, że pojawił się głos rozsądku - powiedział dziennikarzom minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński.
Audio
  • Joachim Brudziński o rezygnacji z przymusowego przyjmowania uchodźców (IAR)
Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński
Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński Foto: PAP/Wojciech Pacewicz

- Przypominam tylko, że stanowisko państw takich jak Polska czy Węgry jeszcze kilka miesięcy temu było piętnowane za brak zgody na przymusowe przyjmowanie tych rzekomych uchodźców, którzy byli nielegalnymi migrantami - skomentował szef MSWiA. 

Komisja Europejska przyznała przedwczoraj, że nie ma zgody na pomysł przymusowej relokacji wśród państw członkowskich. Przeciwko temu protestowała Grupa Wyszehradzka, w tym Polska. Komisja zdecydowała więc, że reforma prawa azylowego nie będzie tak ambitna jak tego chciała i zaproponowała, by kraje uzgodniły inne jej elementy, w których możliwe jest porozumienie.

Chodzi o harmonizację zasad przyjmowania azylantów, funkcjonowanie unijnej agencji azylowej czy też o regulacje dobrowolnego przesiedlania uchodźców z państw trzecich. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak