X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

SLD chce porozumienia przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 18:56
Sojusz Lewicy Demokratycznej chce przed przyszłorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego stworzyć koalicję. Partia nie widzi jednak możliwości współpracy z Prawem i Sprawiedliwością. 
Audio
  • SLD zapowiada koalicję przed przyszłorocznymi wyborami (IAR)
Konferencja prasowa po obradach Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Konferencja prasowa po obradach Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej Foto: PAP/Jacek Turczyk

Przewodniczący Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji po Radzie Krajowej SLD podkreślił, że porozumienia będzie szukać przede wszystkim z lewicą ale także z PSL, Nowoczesną i PO.

- Mandat jest jednoznaczny i bezdyskusyjny. Będziemy wśród tych partii oraz z naszymi siostrami i braćmi z partii Razem, z Zielonymi i z tymi wszystkimi partiami, z którymi idziemy do tej pory, prowadzili rozmowę i podejmiemy decyzję ostatecznie w pierwszym kwartale przyszłego roku na konwencji - mówił Włodzimierz Czarzasty. 

Ustalono, że członkowie SLD nie będą mogli startować z list wyborczych innych ugrupowań. Wyeliminowane mają też być sytuacje, w których członkowie Sojuszu mówiliby "cokolwiek niefajnego na temat swojej partii w mediach". Przewodniczący wyjaśnił, że rozmowy koalicyjne chciałby rozpocząć jak najszybciej, tak aby do końca stycznia udało się ustalić zasady współpracy.

Będą rozmowy programowe

- Będziemy się starali stworzyć prodemokratyczną koalicję, której jednym z celów będzie doprowadzenie do tego, zeby Polska była lepiej zarządzana oraz żeby liczba eurodeputowanych, którzy uważają, że Polska powinna być w Unii Europejskiej i że Unia powinna być silna - ilość tych eurodeputowanych powinna być jak największa - poinformował szef partii. 

Jednocześnie, jak dodał Włodzimierz Czarzasty, partia zdecydowała, że sposób w jaki SLD będzie ubiegał się o powrót do polskiego parlamentu zostanie zatwierdzony w drodze referendum. 

Rada Krajowa była również okazją do rozliczenia jesiennych wyborów samorządowych. Przewodniczący partii wyjaśnił, że podziękowano wszystkim startującym oraz pogratulowano wygranym. Przyjęto również uchwałę, w której Sojusz solidaryzuje się ze środowiskiem emerytów mundurowych.

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: jestem zwolennikiem budowania siły na lewicy

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 09:00
– Złe dla naszego kraju jest stworzenie dwubiegunowości, podziału, w którym istnieje PO i PiS. Wówczas z debaty publicznej mogą zniknąć kwestie związane z państwem świeckim, prawami wolnościowymi, systemem podatkowym – mówił na antenie radiowej Trójki Włodzimierz Czarzasty, lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Miller: w najbliższych wyborach Robert Biedroń nie będzie w żadnej koalicji

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 18:21
- Lewica jest w trudnej sytuacji. Wybory samorządowe były dla SLD porażką, a dla Partii Razem klęską. Następna próba jest już blisko, przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego - mówił na antenie Polskiego Radia 24 były premier Leszek Miller.
rozwiń zwiń