X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Wigilię sklepy będą działały krócej. Sprawdź o której zostaną zamknięte

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 15:26
Jutro, w Wigilię Bożego Narodzenia, sklepy mogą być czynne nie dłużej niż do 14.00. Przewiduje to zainicjowana przez NSZZ "Solidarność" ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Igor Bukhlin/Shutterstock.com

 Jak powiedział szef handlowej Solidarności Alfred Bujara, dzięki wprowadzonym w tym roku przepisom, pracownicy sieci handlowych mogą być spokojni, że nie będą oglądać pierwszej gwiazdki znad kasy w supermarkecie.

Zaznaczył, że jego związek od lat prowadził akcję "Nie przehandluj pierwszej gwiazdki" i dzisiaj jest gwarancja ustawowa, że handel w Wigilię może się odbywać do 14.00, co cieszy. 

Po 14 nie zrobimy zakupów?

Alfred Bujara apeluje o nie odkładanie zakupów na tuż przed 14.00. Przypomniał też, że od przyszłego roku sklepy będą mogły być czynne tylko w jedną niedzielę w miesiącu, a nie jak w tym roku w dwie.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu, która weszła w życie w marcu, w tym roku wszystkie sklepy mogą być otwarte jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W przyszłym roku handlować będzie można tylko w ostatnią niedzielę miesiąca.

Ustawa przewiduje katalog wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje na przykład w cukierniach, lodziarniach, na stacjach benzynowych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą. Handel może się też odbywać w dwie kolejne niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia, w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą, ostatnią niedzielę stycznia, czerwca, sierpnia oraz w pierwszą niedzielę lipca. 

pz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak