X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Witold Waszczykowski: jeżeli rozmawiano o rozbiorze Ukrainy to mamy skandal

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 08:39
- Jeśli prawdą jest, że Władimir Putin już wtedy, rok po agresji Gruzji, informował o działaniach przeciwko Ukrainie, to sprawa powinna zostać do bólu wyjaśniona - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski. Były minister spraw zagranicznych odniósł się w ten sposób do informacji zawartych w książce Radosława Sikorskiego.         
Audio
  • 8.01.18 24 Pytania - Rozmowa Poranka: Witold Waszczykowski

Były szef MSZ wskazał w niej lokalizację tajnego centrum przesłuchań CIA w Polsce. Rzucił też nowe światło na sugestię Władimira Putina o "polskości Lwowa".

Witold Waszczykowski przypomniał, że w 2014 roku Donald Tusk zaprzeczał jakoby podczas spotkania z Putinem była poruszana kwestia Ukrainy. - Wycofywał się z tego również Radosław Sikorski. Teraz jednak napisał książkę, podpisał się pod nią i wskazał, że wątek był poruszony. Powinniśmy czekać na reakcję premiera Tuska, on powinien to wyjaśnić. Jeśli kwestia była omawiana to mamy skandal. Skandalem byłoby, że rok po agresji na Gruzję panowie mówili o ewentualnym rozbiorze Ukrainy - powiedział gość Polskiego Radia 24.  

Były szef MSZ przypomniał w tym kontekście słowa byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego z Tbilisi: "dziś Gruzja, jutro Ukraina, kraje bałtyckie i być może mój kraj". - Ten scenariusz jest realizowany - dodał Witold Waszczykowski. 

Jego zdaniem sprawę więzień CIA w Polsce powinni przede wszystkim wyjaśnić Amerykanie. - Do tej pory tych wyjaśnień nie ma. Dlatego nawet były minister spraw zagranicznych RP powinien się powstrzymać od spekulacji. Nie jest w interesie Polski, aby tę kwestię drążyć - powiedział Waszczykowski.

Były szef MSZ uważa, że polityka zagraniczna Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego była błędna. - W Polsce od trzech wieków trwa rywalizacja dwóch stronnictw. Stronnictwo niepodległościowo-patriotyczne zakłada, że Polska ma możliwość bycia podmiotem i prowadzić samodzielną politykę. Stronnictwo "patriotyczne inaczej" uważa, że pomiędzy Rosją i Niemcami trzeba się dogadywać z jedną ze stron. Rząd Tuska i Sikorskiego uważał, że po przystąpieniu Polski do UE i NATO wystarczy być i "płynąć". To była polityka, która nas wasalizowała wobec Niemiec - tłumaczył Witold Waszczykowski.    

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji była Dorota Kania.

-------------------------------

Data emisji: 8.01

Godzina emisji: 7.38

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Jerzy Targalski: Radosław Sikorski jest osobą skompromitowaną

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 08:15
- O pewnych rzeczach oczywiście się mówi, Radosław Sikorski jest osobą skompromitowaną i całkowicie niepoważną. Nie mamy gwarancji, że propozycja o której mówi jest prawdą, mam co do tego wątpliwości – tak komentował w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski sprawę propozycji Władimira Putina dotyczącą Ukrainy.
rozwiń zwiń