X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kalifornia zakazuje sprzedaży psów. Można kupić tylko te ze schroniska

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 16:51
Wszystko po to, aby walczyć z pseudohodowlami, gdzie ''modne’’ rasy są masowo rozmnażane w okropnych warunkach. To pierwszy stan w USA, który wprowadził taką zmianę.  
Od początku stycznia sklepy zoologiczne w Kalifornii mogą sprzedawać jedynie zwierzęta ze schroniska
Od początku stycznia sklepy zoologiczne w Kalifornii mogą sprzedawać jedynie zwierzęta ze schroniskaFoto: shutterstock.com

Zgodnie z ustawą, która weszła w życie 1 stycznia 2019 roku, każdy sklep zoologiczny musi przedstawiać informację o pochodzeniu danego zwierzaka. W myśl nowego prawa można sprzedawać tylko zwierzęta ze schroniska lub organizacji ratowniczych non profit. W przeciwnym razie, właściciel sklepu zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 $. Ustawa wymierzona jest w działalność pseudohodowli – tzw. ''fabryk'' szczeniąt i kotów, gdzie zwierzęta są rozmnażane w jak najszybszym tempie i przetrzymywane w tragicznych warunkach. 

Nowe przepisy mają również pomóc w rozwiązaniu problemu przepełnionych schronisk. Według organizacji pomocy dla zwierząt (ASPCA), każdego roku ponad 6,5 miliona zwierząt trafia do schronisk w USA, a 1,5 mln jest usypiane.

Nowe prawo to szansa dla zwierząt ze schronisk (fot. shutterstock.com) Nowe prawo to szansa dla zwierząt ze schronisk (fot. shutterstock.com)

Zmiana prawa nie oznacza końca prawnych hodowli w Kalifornii – zainteresowani będą mogli kupić wybrane zwierzę bezpośrednio u hodowcy, co z pewnością utrudni zakup i podniesie ich cenę.

Nowy trend

Kevin O’Neill, wiceprezes Amerykańskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt stwierdził, że taka ustawa może być początkiem nowego trendu. Podobne rozwiązania są już wdrażane w  stanach Nowy York, Washington i New Jersey.

Jak podaje The New York Times, już 250 samorządów stosuje podobne środki mające na celu ograniczenie masowych hodowli psów i kotów. W listopadzie Atlanta wprowadziła przepis, który zakazuje działalności tzw. fabryk psów i kotów. Sklepy zoologiczne mogą oferować jedynie zwierzaki do adopcji.

Barbara Szczypiór/nytimes.com

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak