more_horiz
Wiadomości

Kulisy Kultury. Andrzej Georgiew i zdjęcia, które są jak muzyka

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 12:30
Był juz uznanym portrecistą, kiedy postanowił dokumentować to, co działo się na polskiej scenie muzycznej w latach 90. Zdjęcia Andrzeja Georgiewa prezentuje teraz Fundacja Archeologia Fotografii w Warszawie.

Na wystawie zobaczymy ponad 100 wykonanych przez artystę zdjęć zespołów takich jak Brygada Kryzys, Dezerter, T. Love, Kaliber 44, Armia, Acid Drinkers, ale też Kasi Kowalskiej czy Anity Lipnickiej i innych.

Twórczość Andrzeja Georgiewa pozostawała poza głównym nurtem polskiej fotografii dwóch ostatnich dekad, choć wiele stworzonych przez niego portretów ma ugruntowane miejsce we współczesnej ikonografii. Ten wybitny portrecista, znany przede wszystkim z czarnobiałych, wielkoformatowych portretów, dokumentował koncerty, fotografował dla miesięcznika "Brum" i "Tylko Rock", robił sesje wykorzystywane na okładkach płyt m. in. Szwagierkolaski i Macieja Maleńczuka.

Jak wygląda idealne zdjęcie koncertowe i jak brzmiała polska muzyka w latach 90.? O tym Uli Kaczyńskiej opowiadają Karolina Puchała-Rojek, prezeska Fundacji Archeologia Fotografii oraz dziennikarz muzyczny Bartek Koziczyński.

mat.prasowe/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kulisy Kultury. Grzegorz Ciechowski zatrzymany w kadrze

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2018 08:00
Andrzej Świetlik przez ponad dekadę uwieczniał na kliszy różne oblicza Grzegorza Ciechowskiego. - Grzegorz tego chciał. Wiedział, że jest mu to potrzebne. Tak zaczęła się nasza zabawa - o współpracy z muzykiem opowiada artysta fotograf, którego zdjęcia oglądać można w Galerii Ethos. A jak ojca wspomina Bruno Ciechowski?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy Kultury. Karnawałowe inspiracje na Akademii Sztuk Pięknych

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 16:00
"Kostium na przełomie wieków 1990-2015" - to wystawa, która może zainspirować do karnawałowej zabawy z modą. Pawie pióra, metalowa zbroja, japoński minimalizm i wiele innych trendów.
rozwiń zwiń