more_horiz
Wiadomości

Koniec przeszywającego mrozu. W sobotę temperatura nawet na plusie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 06:38
Na południu Polski IMGW prognozuje intensywne opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju będzie padać śnieg z deszczem, a na zachodzie deszcz. Synoptycy ostrzegają także przed oblodzeniem. Szczególnie ślisko może być w województwach: mazowieckim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim.
Zima w Warszawie
Zima w WarszawieFoto: PAP/Leszek Szymański

Ewa Łapińska z IMGW mówi, że opady takie są zapowiadane w województwach: śląskim, podkarpackim i i małopolskim. - W sobotę i z soboty na niedzielę przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie do 22 centymetrów - informuje Ewa Łapińska. 

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i południu miejscami opady śniegu, na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i deszczu. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej od 4 cm do 12 cm. Temperatura maksymalna od -2 st. na Podhalu, -1 st. na wschodzie kraju do 4 st. na zachodzie i 5 st. nad morzem.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na południu kraju porywisty, zachodni i południowo zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie się wahać.

W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Na krańcach wschodnich i w górach opady śniegu, na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem, a na zachodzie i północnym zachodzie opady deszczu. Na obszarze Małopolski i Podkarpacia opady marznące, powodujące gołoledź. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura minimalna od -4 st. na Suwalszczyźnie, około 0 st. w centrum do 3 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, na Dolnym Śląsku i w strefie brzegowej porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 60 km/h, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W niedzielę zachmurzenie na ogół duże, na wschodzie kraju i w Sudetach opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze opady deszczu. Temperatura maksymalna od -1 st. na Podhalu, 0 st. na wschodzie do 3 st. w centrum i do 6 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na zachodzie i nad morzem dość silny, w całym kraju porywisty, południowo-zachodni i zachodni, na Pomorzu Zachodnim skręcający na północno-zachodni. Nad morzem i w Tatrach wiatr w porywach do 65 km/h, na szczytach Sudetów do 100 km/h.

fc

Zobacz więcej na temat: POLSKA pogoda IMGW regiony
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak