X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kłopot Szwecji z utworzeniem rządu. Przewodniczący parlamentu nie wskazał kandydata na premiera

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 02:24
Wbrew zapowiedziom przewodniczący szwedzkiego parlamentu - Riksdagu - Andreas Norlen nie wskazał w poniedziałek kandydata na premiera Szwecji, dając liderom partii dwa dodatkowe dni na zbudowanie większości w parlamencie.
Siedziba Riksdagu
Siedziba RiksdaguFoto: Shutterstock

Najbliżej nominacji jest dotychczasowy szef rządu i przewodniczący Partii Robotniczej-Socjaldemokraci Stefan Loefven, który wspólnie z Partią Ochrony Środowiska-Zielonymi chce pozostać u władzy.

W weekend Partia Centrum oraz ugrupowanie Liberałowie zatwierdziły porozumienie o wsparciu Loefvena w głosowaniu w zamian za obietnicę reform liberalizujących m.in. rynek pracy oraz mieszkalnictwo, a także obniżających podatki. Ta umowa, zmuszająca lewicowy rząd do prowadzenia prawicowej polityki gospodarczej, nie spodobała się jednak niewielkiej Partii Lewicy, która w poniedziałek zgłosiła swój sprzeciw. Bez jej poparcia lub wstrzymania się od głosu nowy gabinet Loefvena nie ma szans na akceptację w parlamencie.

Trzecie głosowanie nad powołaniem rządu

W związku z dodatkowymi negocjacjami przewodniczący parlamentu zapowiedział ogłoszenie kandydata na premiera w środę, a głosowanie w jego sprawie na piątek. Będzie to już trzecie z kolei głosowanie nad powołaniem nowego rządu. Wcześniej parlament wyraził sprzeciw wobec Loefvena oraz lidera liberalno-konserwatywnej Umiarkowanej Partii Koalicyjnej Ulfa Kristerssona. Jeżeli cztery głosowania nie wyłonią szefa rządu, automatycznie rozpisane zostaną przedterminowe wybory. Ich wstępną datę urząd wyborczy wskazał na 7 kwietnia, a koszt organizacji głosowania oszacował na 346 mln koron (ponad 145 mln złotych).

Szwecja ma kłopot z utworzeniem rządu od wyborów 9 września ubiegłego roku.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak