X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Raport HRW: władze Rosji niszczą oponentów, prześladują opozycję

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 18:11
Z raportu Human Rights Watch wynika, że władze Rosji w 2018 roku kontynuowały prześladowania opozycji. Międzynarodowa organizacja monitorująca przestrzeganie praw człowieka wskazała między innymi na brutalne zachowania policji, areszty i tortury oraz wykorzystywanie wymiaru sprawiedliwości do zwalczania przeciwników politycznych i łamanie podstawowych wolności obywatelskich. 
Audio
  • Oponenci polityczni wladz Rosji prześladowani. Raport HRW. Relacja Macieja Jastrzębskiego z Moskwy (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Vladimir Kirkin / Shutterstock

Raport HRW podsumowuje wszystkie wydarzenia, do których doszło w Rosji w ubiegłym roku. W ocenie obrońców praw człowieka, wybory prezydenckie w Rosji w 2018 roku były nieuczciwe, podobnie jak wybory przedstawicieli władz lokalnych. W raporcie wymieniono też stosowanie represji wobec opozycji, brutalne rozpędzanie protestów, zatrzymania i tortury. 

Ocenę HRW podziela polityk opozycyjnej Partii Narodowej Wolności Ilia Jaszyn. - Putin boi się nie tyle opozycji, co utraty status quo. Wszystko, co mają tacy liderzy - pieniądze i ranga - zależą wyłącznie od politycznej władzy. Tacy przywódcy jak Putin z własnej woli władzy nie oddają - tłumaczy w rozmowie z Polskim Radiem opozycyjny polityk. 

W raporcie Human Rights Watch zwraca szczególną uwagę na ostatnie wydarzenia w Czeczenii, gdzie według dziennikarzy "Nowej Gaziety" dochodzi do mordów na tle nietolerancji dla mniejszości seksualnych. 

IAR/agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

B. attaché wojskowy w Warszawie: USA powinny wprowadzić sankcje na Nord Stream 2, po kryzysie azowskim wzrosły na to szanse

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 17:07
- Po kryzysie wokół Morza Azowskiego Zachód powinien jasno nakreślić Rosji czerwone linie. Jak najszybciej trzeba dozbroić Ukrainę w pociski przeciwokrętowe, zaawansowane drony, statki patrolowe, potrzebne są patrole okrętów USA i  NATO oraz ćwiczenia NATO i partnerów w regionie – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Ray Wojcik, pułkownik armii USA, szef Ośrodka Europejskich Analiz Politycznych (CEPA) i były attaché wojskowy w ambasadzie USA w Warszawie. Wspomniał o tym, że budowa Nord Stream 2 stwarza także zagrożenie militarne. Ostrzegła, że Rosja niepowstrzymywana może posunąć się do zdobycia Odessy i korytarza lądowego do Krymu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Długo odwlekany cios spadnie na Nord Stream 2 w styczniu? B. premier: wystarczy jedno spotkanie

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 12:10
Kilka krajów na czele z Niemcami blokuje wprowadzenie dyrektywy gazowej, która może skomplikować funkcjonowanie Nord Streamu 2, a może i sprawi, że będzie nierentowny.  - Rozmawiałem z kanclerz Niemiec. Mówi, że wyjaśniane są wątpliwości prawne – mówił w Warszawie Jerzy Buzek premier i były szef PE, obecnie szef komisji ds. energii w PE. Ma jednak nadzieję, na porozumienie w sprawie dyrektywy w styczniu. Opowiada się za tym przewodząca UE w tym półroczu Rumunia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemiecki dziennik: specjalistyczne firmy budujące Nord Stream 2 na celowniku USA

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 12:56
Departament Stanu USA opracowuje plan sankcji przeciwko specjalistycznym firmom zaangażowanym w budowę gazociągu Nord Stream 2 - ustalił gospodarczy dziennik "Handelsblatt". Rząd RFN jest wyraźnie zaniepokojony.
rozwiń zwiń