more_horiz
Wiadomości

Prezydent Niemiec wpisał się do księgi kondolencyjnej wyłożonej po śmierci Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 21:44
Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier uczcił pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wieczorem wpisał się do księgi kondolencyjnej wyłożonej w polskiej ambasadzie w Berlinie.
Audio
  • Księga kondolencyjna zostanie wystawiona w piątek w godzinach od 10.00 do 15.00 w ambasadzie w Berlinie przy Lassenstrasse 19-21. Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR)
Frank-Walter Steinmeier wpisuje się do księgi kondolencyjnej
Frank-Walter Steinmeier wpisuje się do księgi kondolencyjnejFoto: TWITTER.COM/Botschaft Polen DE

"Jesteśmy w żałobie po Pawle Adamowiczu, który był zaangażowanym obrońca otwartej, demokratycznej i liberalnej Europy" - napisał prezydent Niemiec. "Jesteśmy wdzięczni" - dodał - "za jego pasję, z jaką przez lata walczył o polsko-niemieckie porozumienie i pojednanie".  

Ambasador Polski w Niemczech, profesor Andrzej Przyłębski wydał specjalny komunikat, w którym wraz ze wszystkimi pracownikami ambasady złożył wyrazy najgłębszego współczucia rodzinie Pawła Adamowicza. - Jutro Ambasada Rzeczpospolitej w Berlinie wyłoży księgę kondolencyjną dla wszystkich zainteresowanych berlińczyków, Polonii, naszych niemieckich przyjaciół - powiedział Polskiemu Radiu zastępca ambasadora Janusz Styczek.

Księga kondolencyjna zostanie wystawiona w piątek w godzinach od 10.00 do 15.00 w ambasadzie w Berlinie przy Lassenstrasse 19-21.  

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak