more_horiz
Wiadomości

"My nie podajemy fake newsów". 7 lat Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 07:00
Naczelna Redakcja Publicytyski Międzynarodowej już od 7 lat przybliża słuchaczom Polskiego Radia skomplikowany świat, w którym żyjemy. Tłumaczy zawiłości wydarzeń z pierwszych stron gazet, ale też odsłania mniej eksponowane odcienie świata, równie ciekawe i równie ważne. 

Audycje NPRM nadawane są we wszystkich programach Polskiego Radia, a obecni w nich są wybitni specjaliści, korespondenci, którzy wiele lat spędzili za granicą, a często sami aktorzy światowych wydarzeń. 

- Myślę, że to jest jedyne, czy jedno z nielicznych miejsc w ogóle w polskich mediach, gdzie rzeczywiście tych informacji ze świata jest dużo, gdzie one są bardzo wiarygodne. My nie podajemy jakichś fake newsów - mówi Grzegorz Ślubowski, redaktor naczelny Naczelnej Redakcji Publicytyki Międzynarodowej.

- Tego rodzaju audycje giną z ramówek mediów niepublicznych - zauważa Sławomir Dębski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Wskazuje, że z tego powodu "coraz trudniej przygotować słuchacza na treści związane ze sprawami międzynarodowymi i polityką zagraniczną polskiego państwa". - Myślę, że właśnie Polskie Radio jest jedną z ostatnich wysp, gdzie to się udaje zrobić - podkreśla. 

Jak swoją pracę postrzegają dziennikarze Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej. Które wydarzenia i rozmowy najbardziej zapadły im w pamięć? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z okazji 7 "urodzin" redakcji. 


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak