more_horiz
Wiadomości

GDDKiA: uwaga na drogach, śliska nawierzchnia w dwóch województwach

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 07:41
Śliska nawierzchnia, opady śniegu, śniegu z deszczem, mżawki i deszczu oraz mgła mogą utrudniać we wtorek poruszanie się po drogach kierowcom - poinformowała GDDKiA w wydanym we wtorek rano komunikacie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: www.pixabay.com/pl/users/tpsdave-12019 (domena publiczna)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podaje, że lokalnie - w województwach: łódzkim i warmińsko-mazurskim - występuje śliska nawierzchnia. Opady śniegu i śniegu z deszczem występują w województwach: podkarpackim, małopolskim i zachodniopomorskim.

W województwach: zachodniopomorskim i małopolskim, występują opady mżawki lub deszczu, a mgła na terenie województw: opolskiego, małopolskiego, śląskiego. Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - pracują na nich 333 pojazdy do zimowego utrzymania.

W dzień zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, wysoko w górach pojawią rozpogodzenia. Miejscami na północnym zachodzie i południowym wschodzie może padać śnieg, nad morzem także deszcz ze śniegiem, a na Roztoczu i Podkarpaciu mżawki, lokalnie marznącej i powodującej gołoledź. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. na Suwalszczyźnie i Podhalu do 3 st. na południu i północnym zachodzie; w rejonach podgórskich będzie około -2 st. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany i dość silny oraz porywisty, południowy i południowo-zachodni.

fc

Zobacz więcej na temat: POLSKA GDDKiA drogi zima
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak