X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Izraelscy naukowcy twierdzą, że odkryli lek, który całkowicie wyleczy raka

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 11:23
To może być największe odkrycie tego stulecia. - Wierzymy, że w ciągu roku zaoferujemy kompletny lek na raka – obiecują naukowcy.
Izraelscy naukowcy twierdzą, że opracowali nową metodę leczenia raka
Izraelscy naukowcy twierdzą, że opracowali nową metodę leczenia rakaFoto: pixabay,com

O przełomowym odkryciu poinformował Dan Aridor, prezes firmy Accelerated Evolution Biotechnologies Ltd. AEBi to niewielka firma farmaceutyczna założona w ramach izraelskich inkubatorów technologicznych.

 - Nasz lek na raka będzie wykazywał skuteczność już od pierwszego dnia, terapia będzie trwała kilka tygodni i nie będzie miała  skutków ubocznych, lub będą one niewielkie. Będzie też tańsza niż inne terapie na dostępne na rynku – przekonuje Aridor.

Warto wspomnieć o tym, że na nowotwory choruje coraz więcej osób. Jak podaje Międzynarodowa Agencja ds. Badań nad Nowotworami, na skutki chorób nowotworowych umiera ponad 8 milionów osób rocznie. W Polsce rak zabija ponad 110 tysięcy osób. Nowotwory odpowiedzialne są za jeden na sześć zgonów na świecie. To druga najczęstsza przyczyna śmierci zaraz po chorobach układu krwionośnego.

- Nasze wyniki są zgodne i niepowtarzalne – dodaje Aridor twierdząc, iż nie są to obietnice bez pokrycia.

Lek nazwany jest MuTaTo lub toksyną wieloobiektową. Leczenie odbywać ma się za pomocą specjalnie opracowanych peptydów, które jednocześnie zatrzaskują się w wielu miejscach w komórce nowotworowej. Na skutek wiązań z wieloma miejscami komórka nie ma wystarczająco dużo czasu, by się zmutować i w ten sposób nowotwór ma być pokonany.

Żadne dane potwierdzające skuteczność leku, nawet z rzekomo udanych badań na myszach nie zostały opublikowane przez naukowców.

Czy za rok będziemy świadkami największego przełomu w historii medycyny?

 


Barbara Szczypiór/The Jerusalem Post

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak