more_horiz
Wiadomości

Izraelscy naukowcy twierdzą, że odkryli lek, który całkowicie wyleczy raka

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 11:23
To może być największe odkrycie tego stulecia. - Wierzymy, że w ciągu roku zaoferujemy kompletny lek na raka – obiecują naukowcy.
Izraelscy naukowcy twierdzą, że opracowali nową metodę leczenia raka
Izraelscy naukowcy twierdzą, że opracowali nową metodę leczenia rakaFoto: pixabay,com

O przełomowym odkryciu poinformował Dan Aridor, prezes firmy Accelerated Evolution Biotechnologies Ltd. AEBi to niewielka firma farmaceutyczna założona w ramach izraelskich inkubatorów technologicznych.

 - Nasz lek na raka będzie wykazywał skuteczność już od pierwszego dnia, terapia będzie trwała kilka tygodni i nie będzie miała  skutków ubocznych, lub będą one niewielkie. Będzie też tańsza niż inne terapie na dostępne na rynku – przekonuje Aridor.

Warto wspomnieć o tym, że na nowotwory choruje coraz więcej osób. Jak podaje Międzynarodowa Agencja ds. Badań nad Nowotworami, na skutki chorób nowotworowych umiera ponad 8 milionów osób rocznie. W Polsce rak zabija ponad 110 tysięcy osób. Nowotwory odpowiedzialne są za jeden na sześć zgonów na świecie. To druga najczęstsza przyczyna śmierci zaraz po chorobach układu krwionośnego.

- Nasze wyniki są zgodne i niepowtarzalne – dodaje Aridor twierdząc, iż nie są to obietnice bez pokrycia.

Lek nazwany jest MuTaTo lub toksyną wieloobiektową. Leczenie odbywać ma się za pomocą specjalnie opracowanych peptydów, które jednocześnie zatrzaskują się w wielu miejscach w komórce nowotworowej. Na skutek wiązań z wieloma miejscami komórka nie ma wystarczająco dużo czasu, by się zmutować i w ten sposób nowotwór ma być pokonany.

Żadne dane potwierdzające skuteczność leku, nawet z rzekomo udanych badań na myszach nie zostały opublikowane przez naukowców.

Czy za rok będziemy świadkami największego przełomu w historii medycyny?

 


Barbara Szczypiór/The Jerusalem Post

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak