more_horiz
Wiadomości

Prognoza pogody: czeka nas ciepły, ale deszczowy dzień

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 07:28
W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, przechodzące po południu w opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na obszarach podgórskich i w górach opady śniegu.  Temperatura maksymalna od 3 st. na zachodzie do 7 st. na wschodzie
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Roman Mikhailiuk

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia oraz krańce wschodnie są pod wpływem wyżów z centrami nad Zatoką Biskajską i zachodnią Rosją. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Polska jest w zasięgu niżu znad Południowego Bałtyku. Na krańcach wschodnich kraju zaznacza się jeszcze chłodny front atmosferyczny, a na północy oddziaływuje strefa frontu okluzji. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 985 hPa, początkowo będzie spadać, później rosnąć.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, przechodzące po południu w opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na obszarach podgórskich i w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st. na zachodzie do 7 st. na wschodzie, w obszarach podgórskich Karpat od 0 do 3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, na wybrzeżu do 80 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w Tatrach porywy do 70 km/h, w Sudetach do 85 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady śniegu, gdzieniegdzie deszczu ze śniegiem, na zachodzie kraju stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od -2 do 1 st., w obszarach podgórskich od -7 do -2 st. Wiatr przeważnie umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu także silny, w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 70 km/h, początkowo na wybrzeżu do 80 km/h, północno-zachodni. Miejscami wiatr będzie powodował zawieje śnieżne.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0 do 4 st., w obszarach podgórskich od -4 do 0 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni. W górach wiatr w porywach do 70 km/h, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, początkowo południowo-zachodni, później zachodni. W nocy zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Przelotne opady śniegu z deszczem i śniegu. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, północno-zachodni.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak