X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Przestępstwo niegospodarności wielkich rozmiarów. Zarzuty dla b. prezesa Orlenu i b. dyrektorów

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 10:05
Były prezes Orlenu Jacek K. oraz dwóch innych byłych dyrektorów usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach. Poinformowała o tym łódzka prokuratura. Zarzuty dotyczą narażenia spółki na straty sięgające kilku milionów złotych. Chodzi o organizację i nieprawidłowe rozliczenie wydarzenia motoryzacyjnego z 2014 roku.
Jeden z zatrzymanych przez CBA doprowadzany do Prokuratury Regionalnej w Łodzi
Jeden z zatrzymanych przez CBA doprowadzany do Prokuratury Regionalnej w ŁodziFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Rzecznik prokuratury regionalnej w Łodzi Krzysztof Bukowiecki mówi, że zarzuty dotyczą narażenia spółki na straty sięgające 3,4 milionów złotych. Chodzi o organizację i nieprawidłowe rozliczenie kwot za bilety na wyścig Verva Street Racing z 2014 roku, organizowany na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

Po przesłuchaniu trzeciej osoby prokuratura zdecyduje, czy wnioskować o tymczasowe areszty dla podejrzanych.

cba1200.jpg
Tropią afery i walczą z korupcją. Przypominamy najbardziej spektakularne akcje CBA

Zatrzymanie i zarzuty dla Jacka K., który kierował spółką PKN Orlen w latach 2008-15 oraz dwóch innych osób z kierownictwa spółki to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi.

B. prezes PKN Orlen Jacek K. był przesłuchiwany jako pierwszy z trzech zatrzymanych we wtorek osób. - Po ogłoszeniu zarzutów podejrzany skorzystał z przysługującego mu prawa i składał obszerne wyjaśnienia - powiedział we wtorek prok. Bukowiecki.

Przesłuchanie b. szefa Orlenu trwało ponad pięć godzin. Na pytanie dlaczego było ono tak długie, obrońca Jacka K. wskazał, że czynności były rzetelnie przeprowadzone. - Długie wyjaśnienia, obszerne odpowiedzi na pytania - wyjaśnił. Dodał, że nie może odpowiedzieć, czy jego klient przyznał się do zarzucanych mu czynów.

krawiec 1200 pap00.jpg
Jacek K. i afera taśmowa. Przypominamy najciekawsze cytaty b. prezesa Orlenu

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi poinformował, że Jacek K. pozostanie zatrzymany do czasu podjęcia wobec niego środków zapobiegawczych. Śledczy mają na to 48 godzin.

Płocki koncern w związku z zatrzymaniem byłego prezesa zapewnił, że spółka współpracuje z organami ścigania w celu wyjaśnienia spraw objętych postępowaniem. "Informujemy, że PKN Orlen współpracuje z właściwymi organami w celu całkowitego wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa, odwołanego w grudniu 2015 r." - oświadczył koncern. - Dążymy do jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji - podkreślił jednocześnie PKN Orlen. 

Prawdopodobnie w środę do prokuratury zostanie doprowadzony trzeci z podejrzewanych, jeśli zgodę wyrazi na to lekarz.

Zobacz więcej na temat: POLSKA PKN Orlen CBA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBA zatrzymało b. prezesa Orlenu. "Podejrzenie niegospodarności wielkich rozmiarów"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 13:00
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało b. prezesa PKN Orlen Jacka K. i dwóch b. dyrektorów koncernu pod zarzutem wyrządzenia spółce szkody wielkich rozmiarów - poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne i prokuratura. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przesłuchanie b. prezesa PKN Orlen w łódzkiej prokuraturze. Usłyszał zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 19:00
W Prokuraturze Regionalnej w Łodzi zakończyło się przesłuchanie byłego prezesa PKN Orlen Jacka K. - Usłyszał on zarzuty i składał obszerne wyjaśnienia - poinformował rzecznik prasowy łódzkiej prokuratury Krzysztof Bukowiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tropią afery i walczą z korupcją. Przypominamy najbardziej spektakularne akcje CBA

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 06:59
Afera hazardowa, reprywatyzacyjna, wyłudzenia VAT. Agenci CBA od lat skutecznie walczą z korupcją i tropią największe afery w Polsce. Lista ich sukcesów jest długa i nie brak na niej głośnych nazwisk zatrzymanych. We wtorek znalazł się na niej m.in. b. prezes Orlenu Jacek K. Przypominamy najbardziej spektaklularne akcje CBA w ostatnich miesiącach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Nisztor: zatrzymanie Jacka K. to pewnie wierzchołek góry lodowej

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 14:47
- Zatrzymanie Jacka. K to pewnie wierzchołek góry lodowej. Pod jego kierownictwem spółka podejmowała szereg decyzji, który opiewały na sumę większa niż tylko 3 mln złotych - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Nisztor.
rozwiń zwiń