X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef BBN: wygląda, że zgrzyt na linii z Izraelem zażegnało oświadczenie Anny Azari

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 09:56
Wygląda na to, że zgrzyt na linii Polska-Izrael został zażegnany, oświadczenie ambasador Izraela Anny Azari wskazuje, że słowa, które miał powiedzieć w Warszawie premier Benjamin Netanjahu nie padły - powiedział w piątek szef BBN Paweł Soloch w radiu ZET.
Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa NarodowegoFoto: bbn.gov.pl

"Jerusalem Post" podał w czwartek wieczorem, że podczas pobytu w Warszawie Benjamin Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. W wiadomości skierowanej do dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych KPRM Marka Korowajczyka informację tę zdementowała ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

Soloch był pytany w radiu ZET, czy mamy poważny zgrzyt na linii z Izraelem.

- Wygląda, że został on zażegnany, oświadczenie pani ambasador wskazuje, że słowa, które miał powiedzieć premier Netanjahu nie padły. Reakcja strony polskiej była stanowcza - zarówno premiera jak i prezydenta - powiedział Soloch.

Podkreślił, że to izraelskie media podały informację o słowach, które miał wypowiedzieć w Warszawie premier Izraela. - I ta sprawa została bardzo szybko wyjaśniona - dodał Soloch. Podkreślił, że zgrzyt nie może przysłaniać rezultatów całej konferencji bliskowschodniej w Warszawie.

Andrea Mitchell przeprasza za słowa

Jak mówił podobnie szybka była reakcja "we wcześniejszym bardzo niemądrym oświadczeniu (amerykańskiej) dziennikarki i była natychmiastowa reakcja Światowego Kongresu Żydów".

Dziennikarka amerykańskiej telewizji MSNBC Andrea Mitchell przeprosiła w czwartek za swą wypowiedź, że powstanie w getcie warszawskim było skierowane przeciwko "polskiemu i nazistowskiemu reżimowi". Sformułowanie to określiła jako "niefortunną nieścisłość".

Soloch dodał, że chciałby wierzyć, że wypowiedź dziennikarski "jest to tylko ignorancja, a nie zła wola". - Ja bym najbardziej podejrzewał mieszankę złej woli i ignorancji. Nasza reakcja zawsze w takich sytuacjach musi być bardzo zdecydowana i jednoznaczna, po drugie pokazuje, ile pracy mamy jeszcze do wykonania - powiedział Soloch w internetowej części rozmowy.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak