more_horiz
Wiadomości

Rafał Trzaskowski podpisał deklarację LGBT+. "Warszawa musi być miastem przyjaznym"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 18:45
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał Deklarację LGBT+. W dokumencie znajduje się dwanaście postulatów. Dotyczą między innymi bezpieczeństwa i edukacji antydyskryminacyjnej. 
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas podpisywania deklaracji LGBT+
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas podpisywania deklaracji LGBT+ Foto: PAP/Leszek Szymański

Rafał Trzaskowski mówił, że dokument jest wyrazem tolerancji i otwartości stolicy. - Warszawa musi być miastem przyjaznym, tolerancyjnym i otwartym, dlatego tutaj dzisiaj spotkaliśmy się na podpisaniu karty LGBT - powiedział Rafał Trzaskowski. 

Zdaniem radnego Prawa i Sprawiedliwości Jacka Ozdoby, poparcie przez prezydenta stolicy środowisk LGBT oznacza wprowadzanie w samorządzie sporu ideologicznego i zastępowanie tym tematem ważnych spraw dla mieszkańców Warszawy, takich jak podwyżki opłat za wywóz śmieci czy bilety komunikacji miejskiej. - Widmo podwyżek jest bardzo duże, ale pan prezydent stawia na ideologię. To jest odejście od tej polityki, która dotyczy samorządu i spraw lokalnych - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Jacek Ozdoba. 

Deklaracja podpisana przez Rafała Trzaskowskiego zakłada między innymi utworzenie w stolicy hostelu interwencyjnego dla środowiska LGBT. 

koz

Zobacz także

Zobacz także