X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spada bezrobocie w Unii Europejskiej. Polska w czołówce

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 13:35
Kolejny spadek bezrobocia w Unii Europejskiej i strefie euro, Polska w czołówce. Unijny urząd statystyczny Eurostat opublikował dane ze stycznia z których wynika, że stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła 7,8 procent, a w całej Wspólnocie 6,6 procent. Polska z bezrobociem na poziomie 3,7 procent jest na piątym miejscu - informuje korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Audio
  • Kolejny spadek bezrobocia w UE, Polska w czołówce. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

W porównaniu z grudniem zarówno w Unii jak i eurolandzie nastąpił nieznaczny spadek, o jedną dziesiątą punktu procentowego. Ale są to najlepsze dane od wielu lat.

Czytaj więcej
Stanisław Szwed 1200.jpg
Stanisław Szwed: bezrobocie w Polsce niższe niż zakładaliśmy

W strefie euro bezrobocie jest najniższe od października 2008 roku, a w całej Unii odnotowano najniższy wskaźnik od stycznia 2000 roku. Obecnie ze wszystkich krajów najniższe bezrobocie jest w Czechach i nieznacznie przekroczyło 2 procent, następnie w Niemczech, a kolejne miejsca zajmują Węgry, Holandia i Polska.

Dane dotyczące Polski różnią się od tych, które podaje Główny Urząd Statystyczny bo inna jest metodologia liczenia. Najgorsza sytuacja jeśli chodzi o bezrobocie jest nadal w Grecji, gdzie według ostatnich danych z listopada pracy nie miało 18,7 procent osób. Za Grecją jest Hiszpania a następnie są Włochy - tylko te trzy kraje przekraczają w Unii 10-procentowy próg. 

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska na drugim miejscu z najmniejszym bezrobociem w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 16:56
Z danych biura statystycznego Eurostat wynika, że w lipcu bez pracy było 3,4 proc. Polaków. To nieznaczna poprawa w porównaniu z danymi z lipca. 
rozwiń zwiń