more_horiz
Wiadomości

Koncert "Synowie Bacha" dziś wieczorem w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 11:14
Dzieła synów i kuzyna Jana Sebastiana Bacha zabrzmią o godz. 19:00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Na scenie wystąpi zespół instrumentów dawnych Capella Regia Polona.
Audio
  • Krzysztof Garstka o koncercie "Synowie Bacha" w Polskim Radiu
Koncert w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Koncert w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Publiczność wysłucha twórczości Carla Philippa Emanuela, Wilhelma Friedemanna oraz Johanna Bernharda Bachów. "Z jednej strony ich twórczość jest kontynuacją myśli kompozytorskiej mistrza z Lipska, z drugiej zaś każdy z nich obrał własną artystyczną ścieżkę" - wyjaśnia Krzysztof Garstka, klawesynista i kierownik zespołu. "Będzie to koncert pełen wirtuozerii, emocjonalnych uniesień, jak i dużej dawki subtelności" - zapowiada.

Capella Regia Polona działa przy Polskiej Operze Królewskiej w Warszawie. Repertuar zespołu obejmuje muzykę polskiego i europejskiego baroku - dzieła oratoryjno-kantatowe, opery i muzykę instrumentalną. W skład Capella Regia Polona wchodzą młodzi i utalentowani instrumentaliści, specjalizujący się w wykonywaniu muzyki dawnej. Muzycy wykorzystują instrumenty z epoki oraz ich kopie.

​Patronem medialnym koncertu jest Program Drugi Polskiego Radia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Masecki: trio to taka nasza mała fanaberia

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 17:07
- Jest to taki super hiper klasyczny format, od którego zaczynałem w ogóle swoją przygodę z muzyką jazzową. Na chwilę obecną nie mamy jednak sprecyzowanych planów. Z Jerzym i Piotrem pracujemy razem już od wielu lat w bardzo różnych konfiguracjach i w przyszłości będzie podobnie - mówił w Dwójce pianista i aranżer.
rozwiń zwiń