X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Narodowy Marsz Życia przeszedł ulicami Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 16:08
Narodowy Marsz Życia przeszedł ulicami Warszawy. Uczestniczyli w nim warszawiacy, rodziny z dziećmi, młodzi i starsi, a także wiele grup z odległych stron.
Audio
Narodowy Marsz Życia w Warszawie
Narodowy Marsz Życia w Warszawie Foto: PAP/Marcin Obara

Narodowy Marsz Życia poprzedziła masza w kościele świętej Anny na Krakowskim Przedmieściu.

Uczestnicy, rodziny z dziećmi, mieszkańcy stolicy i innych polskich miast wyrażają swoje poparcie dla pełnej ochrony ludzkiego życia. Domagają się wycofania przyjętej przez Polskę w 2015 roku Konwencji Stambulskiej.

W zamian za nią proponują Międzynarodową Konwencję Praw Rodziny. Ma ona chronić ludzkie życie, prawa rodzin i prawa rodziców do wychowywania dzieci. 

Uczestnicy marszu apelują także o przyjęcie obywatelskiego projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję", złożonego w Sejmie 30 listopada 2017 roku. Pod projektem podpisało się ponad 800 tysięcy Polaków. 

Narodowy Marsz Życia organizuje Chrześcijański Kongres Społeczny, którego inicjatorem jest poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Jurek. Wydarzenie współorganizują: Polska Federacja Ruchów Obrony Życia oraz Fundacja św. Benedykta. 

Marsz zorganizowano w ramach Narodowego Dnia Życia. Jest on odpowiedzią na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium Vitae”. W uchwale sejmowej, przyjętej 15 lat temu, podkreślano, że Narodowy Dzień Życia, obchodzony w przeddzień Dnia Świętości Życia, ma być: manifestacją solidarności z najsłabszymi - dziećmi nienarodzonymi, wyrażać wsparcie dla rodzin wielodzietnych oraz refleksję nad wartością ludzkiego życia.

Trasa marszu wiodła z Placu Zamkowego, do Placu Trzech Krzyży.

koz

Zobacz więcej na temat: POLSKA Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak