X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież w Maroku. Drugi dzień wizyty poświęcony społeczności chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 08:31
W niedzielę po południu papież zakończy dwudniową pielgrzymkę do Maroka. Jej głównym celem jest promocja dialogu międzyreligijnego z umiarkowanym islamem.
Papież w Maroku
Papież w MarokuFoto: EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Dzień dzisiejszy papież poświęci w całości marokańskiej społeczności chrześcijan. Najpierw odwiedzi prowadzone przez zakonnice centrum pomocy społecznej. Potem w katedrze św. Piotra w Rabacie spotka się z duchowieństwem i Ekumeniczną Radą Kościołów. Ostatnim akcentem pielgrzymki będzie msza na stadionie.

Jak się szacuje, w Maroku mieszka 30 tysięcy chrześcijan. To głównie Europejczycy lub studenci i migranci z Afryki subsaharyjskiej. W kraju panuje swoboda kultu religijnego, ale za głoszenie Ewangelii grozi więzienie. Przejście z islamu na chrześcijaństwo jest równoznaczne z wykluczeniem społecznym.

Wczoraj papież w przemówieniu do władz i mieszkańców w Rabacie mówił o potrzebie wolności wyznania i sumienia. Podkreślał, że dialog międzyreligijny powinien odbywać się w atmosferze przyjaźni i braterstwa. Apelował o humanitarne i godne przyjmowanie migrantów.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież w Maroku: rana migracji "stale rozdziera" początki XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 21:22
- Los migrantów jest "raną wołającą do nieba" - powiedział papież Franciszek w sobotę w stolicy Maroka Rabacie podczas spotkania w ośrodku Caritas. W swym wystąpieniu w kraju leżącym na jednym z głównych szlaków migracyjnych papież podkreślił, że rana migracji "stale rozdziera" początki XXI wieku.
rozwiń zwiń