X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska pomoc humanitarna dla najbiedniejszych krajów świata

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 21:36
– Dzieciom, dzięki dostawom żywności, udaje się uniknąć wielu chorób, w tym schorzeń wzroku lub karłowatości. Pomoc humanitarna to również danie nadziei ludziom czekającym na wsparcie – powiedziała Weronika Rzeżutka z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.
Audio
  • 26.04.19 Weronika Rzeżutka: staramy się, by Sudan mógł wyjść z kryzysu i był samodzielny, a jego obywatele nie uciekali do innych krajów.
Pomoc humanitarna wysyłana do krajów afrykańskich kierowana jest przede wszystkim do dzieci
Pomoc humanitarna wysyłana do krajów afrykańskich kierowana jest przede wszystkim do dzieciFoto: Pixabay.com

Bardzo poważny kryzys humanitarny trwa w Sudanie Południowym i położonej w jego sąsiedztwie Ugandzie, gdzie znajduje się obóz dla uchodźców o nazwie Bidi Bidi. Z powodu trwającego konfliktu uciekają do niego m.in. mieszkańcy Sudanu.  Do tych rejonów świata również dociera wsparcie z Polski. Trudną sytuację, jaka tam panuje, widziała Weronika Rzeżutka.

– W obozie Bidi Bidi mieszka aktualnie 223 tys. osób. W kryzysowym roku 2016 było to nawet 280 tys. ludzi. Oprócz konfliktu również niewyobrażalny głód powoduje, że Sudańczycy opuszczają własny kraj. Pomimo napływającej tam pomocy humanitarnej jest ona i tak niewystarczająca. Swoją cegiełkę dokładają Polacy, którzy są wrażliwi na cierpienie Sudańczyków. W ostatnich dniach, dzięki zbiórkom z naszego kraju, wyruszył do nich konwój ze specjalną żywnością terapeutyczną o wartości ponad 22 tys. dolarów. Pozwoli to na uratowanie ok. 820 niedożywionych dzieci – powiedziała rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Weronika Rzeżutka podkreśliła, że wystarczy, by kilkaset osób podzieliło się tym, co ma, żeby wesprzeć w dużym stopniu ośrodki takie jak obóz Bidi Bidi. – To również danie nadziei ludziom czekającym na pomoc. Dzieciom, dzięki dostawom żywności, udaje uniknąć się wielu chorób, w tym schorzeń wzroku lub karłowatości. Staramy się, by Sudan mógł wyjść z kryzysu i był samodzielny, a jego obywatele nie uciekali do innych krajów – dodała Weronika Rzeżutka.

Wsparcie humanitarne z naszego kraju dociera również na granicę Libanu i Syrii. Jedną z organizacji, która ją niesie, jest Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. O tym, jak to wygląda, w całej rozmowie z Weroniką Rzeżutką.

Audycję "Świat w powiększeniu" prowadził Michał Żakowski.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 26.04.2019

Godzina emisji: 19.47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy pomagają rodzinom z Sudanu Południowego. Trwa największa akcja żywnościowa realizowana z polskich funduszy

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 18:41
- Dystrybuowana przez nas żywność pozwoli rodzinom z Sudanu Południowego przetrwać około dwóch miesięcy - mówiła w audycji "Polacy w świecie" Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej. W ten sposób odniosła się do największej akcji żywnościowej realizowanej z polskich funduszy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Sudan Południowy to "Jądro Ciemności"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 20:32
- Sudan Południowy to podręcznikowy przykład państwa upadłego. To kraj, który istnieje na mapie, ale jego struktury ograniczają się w zasadzie do kontrolowania stolicy i okolic - mówił w Świecie w Powiększeniu Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. 
rozwiń zwiń