X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tomasz Duklanowski: Stanisław Gawłowski utrudniał śledztwo przynajmniej kilka razy

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 11:17
Strażnik więzienny miał utrudniać śledztwo w sprawie Stanisława Gawłowskiego, kontaktując się z jego współpracownikami. - To jest przestępstwo, przekrocznie uprawnienień przez funkcjonariusza służby więziennej. Po to umieszcza się podejrzanego w areszcie, aby nie miał kontaktów z innymi osobami - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Duklanowski z Radia Szczecin.
Audio
  • 7.06.19 Tomasz Duklanowski (Radio Szczecin) o aferze melioracyjnej
Stanisław Gawłowski
Stanisław GawłowskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Strażnik więzienny miał utrudniać śledztwo w sprawie posła PO Stanisława Gawłowskiego z Koszalina. Funkcjonariusz jest podejrzany o przekroczenie uprawnień. Według śledczych strażnik kontaktował się z żoną polityka dzwoniąc na numer telefonu zarejestrowany na spółkę Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Koszalinie. W czasie przesłuchania w charakterze świadka, dyrektor biura poselskiego posła Sławomira Nitrasa potwierdził, że strażnik więzienny kontaktował się z nim i mówił, że ma bezpośredni kontakt z posłem Stanisławem Gawłowskim przebywającym wówczas w Areszcie Śledczym.

Dziennikarz radia Szczecin Tomasz Duklanowski przypomniał, że "sprawa wiąże się z aferą melioracyjną". - Śledztwo w tej sprawie trwa już sześć lat. Zostało wszczęte jeszcze w czasie rządów PO-PSL. Mniej więcej dwa lata temu śledczy trafili na trop, który prowadził do Stanisława Gawłowskiego - mówił.

Gość PR24 przypomniał pewne kulisy afery. - Ustawienie 105 przetargów w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji Urządzeń Wodnych. Były ustawione dla różnych biznesmenów zaprzyjaźnionych z działaczami Platformy Obywatelskiej. W ten sposób działano na szkodę skarbu państwa, wykonywano wiele zupełnie niepotrzebnych inwestycji. Część faktur, które za nie wystawiano była zupełnie bez pokrycia - mówił dziennikarz. - Według śledczych ustawiono przetargi za kwotę 600 milinów złotych. Są to dziesiątki milionów złotych na inwestycje, które w ogóle nie były potrzebne lub ich nie wykonywano - mówił o stratach skarbu państwa.

Tomasz Duklanowski mówił, że strażnik więzienny Łukasz J. "był w przeszłości członkiem młodzieżówki Platformy Obywatelskiej". Jest to, jak powiedział, "odprysk afery melioracyjnej". - Wiemy dziś, że kontaktował się z wieloma osobami. Miał numery telefonów do żony posła Gawłowskiego, wykonywał telefony do kancelarii mecenasa Romana Giertycha, ale przede wszystkim kontaktował się z dyrektorem biura posła Stanisława Nitrasa - mówił publicysta.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/msze, IAR

-----------------------------------

Data emisji: 7.06.2019

Godzina emisji: 7.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBA: władze Międzyzdrojów mogły działać na szkodę gminy

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 10:35
Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez władze gminy Międzyzdroje w województwie zachodniopomorskim. Chodzi o działanie na szkodę gminy poprzez powołanie spółki. 
rozwiń zwiń