X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Akcja CBA. Zatrzymano 8 osób w związku z wyłudzeniami VAT

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 09:42
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób m.in. z prywatnego banku w związku z udzieleniem kredytu i próbą wyłudzenia nienależnego VAT - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Kwota wyłudzeń VAT miała sięgnąć 23 mln zł, a szkoda banku - 50 mln zł. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: CBA/ materiały dla mediów

Wśród zatrzymanych są byli prezesi i członkowie zarządu, dyrektor oraz pracownicy banku komercyjnego, a także byli i obecni prezesi spółek z woj. mazowieckiego - wynika z informacji PAP. 

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski potwierdził w rozmowie z PAP w poniedziałek, że zatrzymań dokonali funkcjonariusze warszawskiej delegatury Biura. 

- To nowe śledztwo Biura, które dotyczy podejrzenia wyrządzenia szkody majątkowej w wysokości co najmniej 50 mln zł w mieniu banku, w związku z udzieleniem kredytu na zakup centrum wystawowego w Opolu - powiedział PAP Brodowski. - Śledztwo CBA nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga - podał. 

"Sprawa ma wiele wątków"

Zaznaczył, że kredytu udzielono najprawdopodobniej pomimo braku zdolności kredytowej i bez ustanowienia szczególnej formy zabezpieczenia jego spłaty. Ze śledztwa wynika, że następnie odraczano terminy spłaty należności poprzez aneksowanie umowy kredytowej, ukrywając tym samym straty banku - podał naczelnik. 

W związku z pozorną transakcją nabycia nieruchomości w Opolu postępowanie obejmuje także działanie na szkodę Skarbu Państwa przez przedstawicieli mazowieckiej spółki. Chcieli oni w ten sposób uzyskać nienależny VAT w wysokości 23 mln zł. 

Brodowski zaznaczył, że obecnie trwają czynności z udziałem zatrzymanych osób. Mają one usłyszeć zarzuty w prokuraturze. 
- Sprawa ma wiele wątków i się rozwija - podkreślił naczelnik.

dn

Zobacz więcej na temat: POLSKA CBA bank vat
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja CBA. Zatrzymano członków z grupy przestępczej wyłudzającej VAT

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 08:35
Agenci CBA zatrzymali dwie osoby, wchodzące w skład grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem VAT. Zatrzymani usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CBA zatrzymało cztery osoby. Wyłudzali VAT za pomocą fikcyjnych faktur

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 07:23
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby, w tym trzy na gorącym uczynku, zajmujące się wyłudzaniem podatku VAT za pomocą fikcyjnych faktur. Za faktury na kwotę 10 mln zł chciały one dostać ponad 1,4 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcieli wyłudzić ponad 150 mln zł z VAT. Udana akcja CBA i CBŚP

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 07:36
CBA i CBŚP zatrzymały kolejne cztery osoby z grupy, która wyłudziła lub usiłowała wyłudzić ponad 150 mln zł VAT. Grupa miała działać w Polsce, Niemczech i Estonii, a w śledztwie zatrzymano wcześniej i postawiono zarzuty 18 osobom. 
rozwiń zwiń