X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jacek Sasin: komisja ds. pedofilii ma rozprawić się z tym problemem

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 14:44
- Komisja ds. pedofilii zajmie się wyjaśnianiem wszystkich przypadków tego typu przestępstw, które słusznie bulwersują opinię publiczną - powiedział w Polskim Radiu 24 wicepremier Jacek Sasin.
Audio
  • 16.07.19 Jacek Sasin (PiS) o rządowym projekcie komisji ds. pedofilii i obniżeniu podatku PIT

Rząd przyjął projekt ustawy o powołaniu specjalnej komisji do spraw walki z pedofilią. "W projekcie ustawy powołującym komisję zawarto preambułę, w której m.in. wyrażono przekonanie, że żadne działania skierowane przeciwko wolności seksualnej i obyczajności dzieci - mimo upływu lat - nie mogą być chronione tajemnicą ani nie mogą ulec zapomnieniu - dla ochrony czci, praw i godności osób poszkodowanych" - czytamy w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu rządu.

Czytaj więcej
kprm-pap-1200.jpg
Jest projekt ustawy o komisji ds. walki z pedofilią. Przestępstwa będą jawne

>>> [CZYTAJ TAKŻE] KPRM: komisja ds. pedofilii będzie niezależna od organów władzy publicznej

- Poprzez komisję chcemy stworzyć miejsce, w którym każdy poszkodowany będzie mógł zgłosić przypadek przestępstwa pedofilskiego. Organ ten będzie ponadto posiłkował się prokuraturą i to ona będzie instytucją prowadzącą postępowania w tych sprawach - zauważył Jacek Sasin. Wicepremier stwierdził również, że komisja nie będzie różnicować przestępców ze względu na zawód. - Zło jest zawsze złem, niezależnie od tego, kto się go dopuścił. Nie możemy traktować duchownych lepiej lub gorzej od innych - dodał.

Gość PR24 podkreślił także, że "rząd zamieścił w projekcie ustawy mechanizm wyboru kandydatów przez Sejm i Senat większością 2/3 głosów". - Nie ma więc mowy o upolitycznieniu komisji. Zawarliśmy w projekcie ustawy zapisy, że jej członkami nie mogą zostać politycy. Wszyscy ci, którzy są radnymi, pracują w biurach poselskich i należą do partii, również są ustawowo z tego wykluczeni - powiedział. Jacek Sasin zaznaczył też, że w komisji będzie zasiadać siedem osób. - Trzy wybierze Sejm i jedną Senat. Trzech kandydatów będzie wskazywanych, jeden - przez prezydenta, jeden - przez premiera i jeden - przez rzecznika praw obywatelskich. Mają rozprawić się z pedofilią w Polsce - komentował.

Obniżenie podatku PIT

Rada Ministrów przyjęła również projekt ustawy obniżającej 18-procentową stawkę PIT do 17 proc. Projekt zapowiadany był tydzień temu przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Czytaj więcej
shutterstock_pit-1200.jpg
Rząd za obniżką podatku PIT z 18 do 17 proc.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Rząd pozostawi więcej pieniędzy w kieszeniach pracujących Polaków. Będzie obniżka PIT i podwyżka kosztów uzyskania przychodów

Jacek Sasin przypomniał, że obniżenie podatku PIT będzie kosztowało budżet państwa około 10 mld zł. - Te pieniądze zostaną jednak w kieszeniach obywateli i będą służyły podniesieniu poziomu życia, co będzie miało pozytywny wpływ na gospodarkę i finanse publiczne. Polacy nie będą przecież zaoszczędzonych środków ukrywać w szafach, tylko będą je wydawać, powodując jeszcze większy wzrost gospodarczy - podkreślił wicepremier. Gość programu ocenił, że ten zabieg w dłuższej perspektywie wszystkim się opłaci. - Niższe podatki zawsze dobrze stymulują gospodarkę, a budżet sobie z tym na pewno poradzi - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Małgorzata Raczyńska-Weinsberg. 

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 16.07.2019

Godzina emisji: 13.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Kosiński: komisja ds. pedofilii powinna unieść się ponad polityczną wojnę

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 09:50
W poniedziałek Komitet Stały Rady Ministrów przyjął kształt ustawy dotyczącej powołania państwowej komisji ds. pedofilii. Komisja ma zająć się przypadkami przestępstw pedofilskich we wszystkich grupach społecznych. Będzie miała szerokie uprawnienia i zbada wskazany problem nie tylko w środowisku kościelnym. W Polskim Radiu 24 o państwowej komisji ds. pedofilii, jej uprawnieniach i przewidywanym składzie mówili publicyści: Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność”) oraz Mirosław Skowron ("Super Express").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat przyjął ustawę wprowadzającą zerową stawkę PIT dla osób do 26. roku życia

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 18:30
Senat przyjął bez poprawek ustawę wprowadzającą zerową stawkę podatku PIT dla osób do 26. roku życia. Poparło ją 58 senatorów, 19 było przeciw, a 7 wstrzymało się od głosu. Ustawa to kolejny realizowany punkt z tak zwanej Nowej Piątki PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Andrzejewski: obecnie z pedofilii utworzono front walki politycznej

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 11:40
- Rząd prawidłowo wystąpił z zaostrzeniem karalności przestępstw pedofilii. Mamy tutaj do czynienia z patologią tak starą, jak stary jest świat, ale nigdy nie robiono z tego frontu walki politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 mec. Piotr Andrzejewski, były senator PiS, komentując projekt ustawy ws. powołania specjalnej komisjii ds. pedofilii.
rozwiń zwiń