X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stanisław Karczewski: Polacy za granicą to oczko w głowie senatu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 07:33
- Kampania "Jest nas 60 milionów" to inicjatywa, której celem jest rozbudzenie świadomości, że Polaków jest dużo i stanowimy wielką wspólnotę. Polonia i Polacy mieszkający za granicą to oczko w głowie Senatu - powiedział w "Sygnałach dnia" Stanisław Karczewski, marszałek senatu.
Audio
  • Stanisław Karczewski o kampanii "Jest nas 60 milionów" (Sygnały dnia/Jedynka)
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Obejrzyj
201907300715_StanisławKarczewski.mp4

We wtorek w siedzibie Polskiego Radia nastąpi inauguracja kampanii "Jest nas 60 milionów". Jej celem jest przekazywanie Polakom mieszkającym w kraju informacji o codzienności tych, którzy z Polski wyemigrowali. Równocześnie do Polonii mają docierać wiadomości o tym, jak zmienia się ich ojczyzna.

shutterstock_polonia 1200.jpg
"Jest nas 60 milionów". W Polskim Radiu inauguracja kampanii dotyczącej Polonii

- To inicjatywa potrzebna do tego, by w sposób odpowiedni przepływała informacja o Polsce dla polonusów, a także dla obywateli w naszym kraju o Polakach za granicą - powiedział Stanisław Karczewski, który m.in. z przedstawicielami mediów publicznych weźmie udział w uroczystym podpisaniu umowy rozpoczynającej kampanię.

Marszałek senatu podkreślił, że w kampanii chodzi o rozbudzenie świadomości wśród Polaków. - Chodzi o świadomość Polaków, że jest nas dużo i stanowimy wielką wspólnotę. Celem jest także dbanie o tę wspólnotę i wzmacnianie jej. Polonia i Polacy mieszkający za granicą to oczko w głowie Senatu. Nie ma dnia, w którym nie poświęcalibyśmy czasu na kontakt z Polonią i rozmowy o niej, a także o przedsięwzięciach, które jej dotyczą - zaznaczył Stanisław Karczewski.

Gość audycji dodał, że w ramach kampanii Polska będzie pokazywana i przybliżana Polakom mieszkającym za granicą, by wiedzieli, jak nasz kraj wygląda. Podkreślił, że to bardzo ważne.

- Często spotykam się z Polakami mieszkającymi poza granicami Polski. Np. w poniedziałek przy okazji XIX Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych, które odbywają się w Gdyni, rozmawiałem z wieloma osobami, które na nie przyjechały. Wielu mówiło, że podziwia Polskę i wspominało, że chciałoby do niej wrócić. Myślę, że ta akcja również będzie wpływała na ilość powrotów Polaków do Polski - stwierdził Stanisław Karczewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Stanisław Karczewski (marszałek senatu)

Data emisji: 30.07.2019 

Godzina emisji: 7.14

bb/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marszałek Senatu spotkał się z młodzieżą polonijną. "Ważne jest to, byśmy utrzymywali więź"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 13:41
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski spotkał się w Senacie z młodzieżą polskiego pochodzenia z Łotwy, Białorusi, Kazachstanu i Rosji, która przebywa w Polsce w ramach akcji "Polska jest w Tobie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest nas 60 milionów". W Polskim Radiu inauguracja kampanii dotyczącej Polonii

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 08:18
W siedzibie Polskiego Radia zostanie zainaugurowana kampania "Jest na 60 milionów". Jej celem jest przekazywanie Polakom mieszkającym w kraju informacji o codzienności tych, którzy z Polski wyemigrowali. Równocześnie do Polonii mają docierać wiadomości o tym, jak zmienia się ich ojczyzna.
rozwiń zwiń