X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

YouTube sędzią i cenzorem? Gdzie jest granica wolności słowa?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 18:34
- Jesteśmy w tyglu ostrego sporu ideologicznego w którym jedna strona została pozbawiona możliwości artykułowania pewnych treści - mówiła na antenie radiowej Trójki dr Jolanta Hajdasz (CMiWP SDP). - Problemem nie jest to, czy blokowane są treści tego typu czy innego, tylko to,  czy osoby, których treści zostały zablokowane są pozbawione praw - stwierdził Wojciech Klicki (Fundacja Panoptykon.
Audio
  • Czy usuwając nagranie kazania abp Jędraszewskiego z kanału Radia Maryja Youtube ogranicza wolność słowa? (Puls Trójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/PixieMe

W poniedziałek w mediach społecznościowych na profilach Radia Maryja pojawiła się informacja, że Radio dostało komunikat od portalu YouTube, że zablokowano film z homilią arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przyczyną miał być fakt, że film "szerzy mowę nienawiści".

Czytaj więcej
pap jędraszewski 1200.jpg
Serwis YouTube przywrócił usuniętą homilię abp. Jędraszewskiego

Centrum Monitoringu i Wolności Prasy SDP wydało komunikat, że jest to "skandaliczne naruszenie wolności słowa".

Dr Jolanta Hajdasz stwierdziła, że skandalicznym nazywa sam "mechanizm usuwania treści".- W tym konkretnym przypadku na pewno mamy do czynienia z cenzurą prewencyjną. Chcę podkreślić jedno - skandalicznym nazwaliśmy sam mechanizm usuwania z przestrzeni publicznej treści bardzo istotnej, ważnej, która była przedmiotem gorącej debaty publicznej - zaznaczyła dyrektor CMiWP.

- Jesteśmy w tyglu ostrego sporu ideologicznego w którym jedna strona została pozbawiona możliwości artykułowania pewnych treści - dodała.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wojciech Klicki podkreślił, że w gorszej sytuacji niż cenzurowane media są pojedyncze osoby. - Wystarczy obejrzeć trochę dyskusji na temat blokowania treści na portalach społecznościowych, żeby widzieć, że osób które są z takich działań niezadowolone jest bardzo dużo. Teza, że "rzadko zdarzają się błędy", byłaby nie do obrony ze względu na fakt, że osoby które zostały dotknięte tą prywatną cenzurą nie mają skutecznych narzędzi do tego, aby to zweryfikować - podkreślił prawnik. -  Problemem nie jest to, czy blokowane są treści tego typu czy innego, tylko to,  czy osoby, których treści zostały zablokowane są pozbawione praw - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzący: Mariusz Krzemiński
Goście: Dr Jolanta Hajdasz (dyrektor Centrum Monitoringu i Wolności Prasy przy SDP), Wojciech Klicki (Fundacja Panoptykon)
Data emisji: 07.08.2019
Godzina emisji: 17.44

dcz/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kukiz'15 i PSL wystartują w wyborach razem? Posłowie: wkrótce decyzje

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 18:40
Na jakim etapie są rozmowy o wspólnym starcie w wyborach Kukiz'15 i PSL? Doszło do rozmów, ale nie ma jeszcze konkretnych wyników. Posłowie tych ugrupowań, Jarosław Sachajko (Kukiz'15) i Paweł Bejda (PSL), zgadzają się, że decyzje zapadną w tym tygodniu. Problemem jest m.in. kwestia nazwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Listy PiS i KO na wybory parlamentarne niedługo będą gotowe

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 18:30
Już wkrótce poznamy obsadę list Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej. O starciu szefów partii w Warszawie oraz o pracach nad tworzeniem list wyborczych rozmawiali w Trójce posłowie Jan Dziedziczak (PiS) i Adam Szłapka (Nowoczesna – Koalicja Obywatelska).
rozwiń zwiń