X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Kontrola CBA w katowickim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 06:58
Centralne Biuro Antykorupcyjne podjęło kontrolę w katowickim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ma ona dotyczyć ogłoszonego w ubiegłym roku przetargu na całoroczne utrzymanie dróg w rejonie pszczyńskim.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: CBA

Dorota Marzyńska-Kotas z katowickiego oddziału GDDKiA potwierdziła w rozmowie z PAP, że w oddziale trwa kontrola CBA. - Kontrola dotyczy jednego z postępowań przetargowych, prowadzona jest z inicjatywy CBA - podała.

Kontrola przetargu ws. pszczyńskich dróg

- Obecnie jesteśmy na etapie przekazywania żądanych dokumentów w sprawie - zaznaczyła pytana, czy oddział współpracuje z kontrolującymi ich agentami CBA.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Sławomir Neumann ws. zawiadomienia CBA do prokuratury: traktuję to jako polityczną sprawę

Z informacji PAP wynika, że kontrola CBA dotyczy zamówienia publicznego na całoroczną opiekę nad drogami w rejonie Pszczyny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
cba-free-1200.jpg
CBA zatrzymało byłego dyrektora banku

Według nieoficjalnych informacji PAP, agenci Biura mają zwrócić szczególną uwagę na to, jak w ogłoszonym w ubiegłym roku przetargu podejmowano decyzję udzielającą tego zamówienia publicznego i jak była ona realizowana.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski powiedział, że kontrolę w katowickim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad prowadzą funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych tamtejszej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Wycofany protest dot. przetargu

Z informacji na stronie katowickiego oddziału GDDKiA wynika, że ogłoszony w sierpniu 2018 r. przetarg dotyczył całorocznego utrzymania dróg w zarządzie GDDKIA w tym rejonie przez pięć lat i osiem miesięcy. W jego trakcie do GDDKIA trafił protest jednej z firm o ograniczeniu konkurencji w zapisach warunków przetargu, ale wycofano go.

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Były wiceminister środowiska Janusz O. z zarzutami korupcyjnymi

W listopadzie 2018 r., gdy otwarto oferty okazało się, że wpłynęła jedna - konsorcjum włoskiej spółki AVR z Rzymu i jej polskiej spółki AVR z Krakowa. Pomimo, że oferta na blisko 240 mln zł przekraczała budżet przeznaczony na zadanie (prawie 190 mln zł), 29 stycznia udzielono zamówienia na utrzymanie dróg - wynika z internetowej dokumentacji przetargu.

Kontrolę w urzędzie CBA podjęło ostatniego dnia lipca. Ponieważ kontrole CBA trwają trzy miesiące, ta w Łodzi powinna zakończyć się 31 października. Zgodnie z ustawą o CBA - w szczególnie ważnych przypadkach - szef Biura może ją przedłużyć maksymalnie o sześć miesięcy.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katowice: policyjny dron wykrył plantację marihuany na dachu posesji

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 11:10
Na dachu jednego z budynów w Katowicach policja znalazła donice z krzewami konopi indyjskich. Plantację marihuany wykrył policyjny dron.
rozwiń zwiń