X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Tomasz Truskawa: hasło „anty-PiS” nie poparte programem może zniechęcać

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 18:55
 - Zastanawia mnie na ile "pakt senacki" jest bytem, który faktycznie istnieje, a na ile może dopiero realnie zaistnieć. Sprawa nie kończy się na tym, że stwierdzamy istnienia takiego porozumienia, trzeba ustalić, kto i ile miejsc dostanie w jego ramach – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Żółciak (Dziennik Gazeta Prawna). Wspólne listy opozycji w wyborach do Senatu komentował też Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa)
Audio
Przewodniczący PO Grzegorza Schetyna, poseł PO Jacek Protas, liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka oraz przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Rada Krajowa PO zatwierdziła listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i kandydatów KO do Senatu. Warszawa, 19.08.2019.
Przewodniczący PO Grzegorza Schetyna, poseł PO Jacek Protas, liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka oraz przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Rada Krajowa PO zatwierdziła listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i kandydatów KO do Senatu. Warszawa, 19.08.2019. Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła kandydatów do Senatu. Koalicja Obywatelska ma wystawić wspólnych kandydatów z Lewicą oraz PSL-em.

Tomasz Żółciak podkreślał, że ostateczne ustalenie wspólnych list opozycji może nie być łatwe. - Pozostaje pytanie jak podzielić parytety partyjne, kto powinien zrezygnować w imię wspólnego dobra. Jan Grabiec mówił po radzie Krajowej PO, że w większości okręgów senackich wspólni kandydaci są ustaleni, ale są też takie, w których sytuacja jest konfliktowa. Pytanie jak szybko opozycji uda się ostatecznie porozumieć i pokazać kandydatów - pytał gość audycji.

Tomasz Latos 1200.jpg
Tomasz Latos (PiS): opozycja jest mocno zagubiona

– W przypadku ordynacji większościowej w wyborach do Senatu, jedyną alternatywą był wspólny start opozycji. Dla Prawa i Sprawiedliwości jest to najmniej komfortowy scenariusz, który wprawdzie nie gwarantuje, że partia straci większość w Senacie, ale trzeba się liczyć z taką sytuacją - stwierdził publicysta Dziennika Gazety Prawnej.

Tomasz Truskawa zaznaczył, że odbudowa Koalicji Europejskiej w warunkach wyborów do Senatu nie wydaje się wielkim sukcesem. - To powrót do stanu z wyborów do Parlamentu Europejskiego. Na pewno będzie to plebiscyt kto jest za, a kto przeciwko PiS, które będzie miało do czynienia z listami zjednoczonej opozycji – komentował gość audycji, i dodał - Hasło jesteśmy "anty-PIS" nie poparte programem może dużą część wyborców zniechęcić. Pojawia się także pytanie, w przypadku gdyby ugrupowania opozycyjne zdobyły większość w Senacie, czy blok sejmowy danego ugrupowania będzie głosował tak jak przedstawiciele bloku opozycji w izbie wyższej, np. PSL i Kukiz'15 twierdzą, że chcą być racjonalnym centrum – dodał Tomasz Truskawa.

Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Robert Tyszkiewicz powiedział dziennikarzom, że Koalicja Obywatelska, Lewica i PSL wypracowały porozumienie w wyborach do Senatu. "Pozostało kilka okręgów, w których jeszcze prowadzimy rozmowy, ale myślę, że to jest kwestia najbliższych dni, żeby cały projekt został dopięty" - zaznaczył. "W rozmowach o Senacie nie sztuką byłoby podzielić po prostu parytety. Sztuką jest przedyskutować kandydata, który w okręgu jednomandatowym ma szanse wygrać" - dodał.

Rozmawiał Maciej Pieczyński.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał 

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 19.08.2019

Godzina emisji: 18:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Ścigaj: w wyborach do Senatu zarejestrujemy samodzielny komitet

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 14:16
- Nie umówiliśmy się z PO i SLD w sprawie wyborów do Senatu - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15. - Rejestrujemy samodzielny komitet i będziemy wystawiać kandydatów tam, gdzie oni się znajdą - dodała. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Suchoń (Nowoczesna): nie ma porozumienia, które nakazywałoby likwidację naszej partii

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 14:45
- Słyszymy na innych listach, że niektóre partie muszą zniknąć. U nas nie ma żadnego porozumienia, które nakazywałoby likwidację partii. A zdaje się, przynajmniej w tym duchu informują media, że tak jest w przypadku Wiosny - tak Mirosław Suchoń z Nowoczesnej mówił w Polskim Radiu 24 o przyszłości partii, którą reprezentuje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Latos (PiS): opozycja jest mocno zagubiona

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 17:09
- Do wyborów zostały niecałe dwa miesiące, a opozycja jest mocno zagubiona. Platforma Obywatelska z prezentacją swoich kandydatów startuje dość późno - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń