X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

J. Kwieciński: własna waluta pozwala nam szybciej doganiać Zachód

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 20:31
- Polska gospodarka rozwija się cztery razy szybciej niż strefa euro i trzy razy szybciej niż średnia UE - powiedział w poniedziałek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że własna waluta pozwala nam szybciej doganiać Zachód.
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński Foto: PAP/Tomasz Gzell

Jak zaznaczył w TVP Info, "wielu ekspertów polskich i międzynarodowych uważa, że w przypadku krajów rozwijających się - jak my - swoboda i elastyczność, którą nam daje własna waluta sprzyja rozwojowi gospodarczemu". - To że mamy własną walutę, pozwala nam szybciej doganiać Zachód - mówił.

warszawa 1200 shutt.jpg
GUS podał dane o tempie rozwoju gospodarczego. Wzrost nadal powyżej 4 procent

Wskazał jednocześnie, że w momencie, kiedy osiągniemy "znacznie wyższy poziom rozwoju", będziemy zainteresowani wejściem do strefy euro.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] KE podnosi prognozę wzrostu PKB dla Polski. Jesteśmy w czołówce UE pod względem tempa rozwoju

Kwieciński mówił też o nowych inwestycjach zagranicznych. Wyjaśnił, że przed 10-15 latami były one nastawione głównie na przejmowanie polskich przedsiębiorstw, co miało związek z prywatyzacją. Dziś - jak dodał - przychodzące do Polski inwestycje zagraniczne, to prawie wyłącznie projekty tzw. green field, czyli "od zera". Są one - zaznaczył Kwieciński - bardzo nowoczesne.

Szef resortu rozwoju ocenił ponadto, że polskie firmy stają się coraz bardziej konkurencyjne, ale wyzwaniem będzie wyłonienie wśród nich "prawdziwych czempionów".

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister Jerzy Kwieciński: przyciągamy inwestycje z nowymi technologiami

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 13:06
- Wiele krajów zazdrości nam inwestycji zagranicznych. Zazdroszczą nam nie tylko ich poziomu, ale przede wszystkim jakości - powiedział Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Jak stwierdził, skończyliśmy z takim podejściem do inwestycji jak 10-15 lat temu, gdy de facto dochodziło do sprzedaży przedsiębiorstw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Kwieciński: takiego wzrostu w inwestycjach nie było od lat

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 07:55
- Wzrost inwestycji był widoczny od kilku kwartałów, ale takiego wzrostu w inwestycjach prywatnych nie mieliśmy od wielu lat - mówił w "Sygnałach dnia" minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
rozwiń zwiń