more_horiz
Wiadomości

III Edycja Funduszy norweskich i EOG. Koncert inauguracyjny

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 17:34
Polskie Radio, we współpracy z  Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju jest organizatorem uroczystego koncertu inaugurującego III edycję Funduszy Norweskich i EOG. 
Audio
Koncert inaugurujący 3. edycję Funduszy Norweskich w Studiu Koncertowym im. Lutosławskiego
Koncert inaugurujący 3. edycję Funduszy Norweskich w Studiu Koncertowym im. LutosławskiegoFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

W programie koncertu:  

Stanisław Moniuszko - Bajka Uwertura fantastyczna

Josef Gabriel Rheinberger - Koncert Fortepianowy A-dur op. 94

Jón Leifs - Geysir Prelude for orchestra op. 51 (1961)

Edvard Grieg - Peer Gynt Suity nr 1 i nr 2

Wykonawcą programu jest Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Kluzy. Przy fortepianie Alexander Gadjiev.

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, 11 września.

Fundusze norweskie i EOG to bezzwrotna pomoc skierowana do kilkunastu państw Unii Europejskiej, w tym także Polski, przyznawana przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię. Głównym celem Funduszy jest przyczynianie się do zmniejszania różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie EOG oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Państwami-Darczyńcami a Państwem-Beneficjentem.

– Do tej pory Polska zagospodarowała ponad 1 miliard euro i zrealizowała setki projektów dzięki wsparciu Funduszy norweskich i EOG. Niezmiennie pozostajemy największym beneficjentem tych środków. W ramach inaugurowanej właśnie III edycji pula wynosi ponad 809 milionów euro, czyli prawie 3,5 miliarda złotych – podkreśla minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Fundusze norweskie i EOG mają wpływ na różne dziedziny życia, takie jak ochrona środowiska, badania naukowe, zdrowie, kultura i wiele innych. Więcej informacji na temat Funduszy znajdą Państwo tutaj www.eog.gov.pl

. .


Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU MUZYKA

Zobacz także

Zobacz także