X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Wojciech Polak: środowiska LGBT nie są odporne na krytykę

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 17:55
– Można mieć szacunek do poglądów, można również się z tymi poglądami kategorycznie nie zgadzać i je krytykować. Granica jest tutaj dosyć cienka. Te środowiska LGBT, związane z ideologią gender często jakąkolwiek krytykę ich poglądów traktują jako atak personalny, jako coś niedopuszczalnego – powiedział prof. Wojciech Polak na antenie Trójki.
Audio
  • Prof. Polak: profesor oprócz pracy na uczelni, ma prawo do prowadzenia działalności społecznej (Puls Trójki)
Flaga LGBT - zdjęcie ilustracyjne
Flaga LGBT - zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

lgbt1200.jpg
Rektorzy polskich uczelni chcą karać za krytykę ideologii LGBT. Jest oświadczenie

– Zależy, gdzie wykładowca uniwersytecki używa tego typu określeń. Jeżeli odzywa się w taki sposób do studentów na wykładzie, to należy powiedzieć zdecydowane "nie". Prof. Aleksander Nalaskowski wystąpił jako felietonista w popularnym tygodniku – to jest moim zdaniem nieco inna sprawa. Ta forma dziennikarska dopuszcza takie nieco ostrzejsze sformułowania – mówił wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Przypomnijmy, że prof. Aleksander Nalaskowski został przywrócony w prawach i obowiązkach wykładowcy uczelni po spotkaniu z rektorem UMK Andrzejem Tretynem. Poprzednia decyzja o zawieszeniu miała związek z napisanym przez profesora Aleksandra Nalaskowskiego felietonem "Wędrowni gwałciciele", w którym krytycznie odniósł się on do członków społeczności LGBT.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Rektorzy twierdzą, że mają prawo karać dyscyplinarnie profesora za jakiekolwiek wystąpienie, gdziekolwiek. Zwracam tutaj uwagę, że profesor oprócz pracy na uczelni, ma prawo do prowadzenia działalności społecznej, publicystycznej czy politycznej – jak każdy obywatel naszego kraju ma prawo do wypowiadania i artykułowania swoich poglądów na daną sprawę, także poza katedrą uniwersytecką – mówił szef rady programowej IPN.

Podczas rozmowy poruszono również temat granicy między ideologią a nauką, kwestii wolności naukowca oraz praw naturalnych.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Gość: prof. Wojciech Polak (członek i przewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, profesor zwyczajny UMK w Toruniu)
Data emisji: 27.09.2019
Godzina emisji: 17.45

pb/ml

Czytaj także

K. Czabański o sprawie prof. Nalaskowskiego: cieszę się ze zmiany decyzji władz UMK

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 07:47
- Reprymenda władz UMK, udzielona profesorowi Nalaskowskiemu, nie budzi mojego zachwytu, by nie powiedzieć ostrzej - podkreślił Krzysztof Czabański w TVP Info. - Cieszę się, że mój głos był jednym z tych, które przyczyniły się do tego, by tę decyzję uchylić - mówił szef Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szkoła wolna od ideologii LGBT". Ordo Iuris publikuje przewodnik dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 16:25
Instytut Kultury Prawnej Ordo Iuris zaprezentował przewodnik "Prawo nauczycieli do postępowania w zgodzie z własnym sumieniem". Poradnik jest odpowiedzą na naciski wobec nauczycieli przez ideologów LGBT w obszarze związanym z rodziną, małżeństwem i tematyką płciowości.
rozwiń zwiń